Plaadifirma Toccata Classics andis välja Karl August Hermanni klaverimuusika plaadi

Septembris jõudis müügile album, millel Prantsuse pianist Nicolas Horvath mängib maailma avalikkuse jaoks täiesti tundmatu Eesti helilooja klaveripalu. Plaati, millele olid jõudnud helilooja Karl August Hermanni lood, kommenteeris saates "OP+" pianist Sten Lassmann.

"Ma teadsin selle plaadi tulekust küll, aga kui see pilt lõpuks minuni jõudis, siis ma ikkagi pahvatasin naerma, sest see oli nii vahva," ütles Lassmann ja selgitas, et albumi välja andis välja plaadifirma Toccata Classics, kellega temalgi on juba kümmekond aastat koostöö. "Tegu on ühe erakordse šotlasega, kes ainuisikuliselt pani plaadifirma kokku, kelle eesmärgiks on lappida muusikamaailma musti auke, tema missiooniks ongi tutvustada tundmatud heliloojaid või tuntud heliloojate tundmatuid teoseid."

"Peame ausalt ütlema, et see ei ole kontsertmuusika, milleks pianistid kogu elu valmistuvad ja sellega tegelevad, see on kultuurifenomen, aga mitte Estonia kontserdisaali muusika," nentis ta ja kinnitas, et teisalt on see meie kõigi tegemata töö. "See oleks võinud juba ammu olemas olla, sest seal on nii palju ehedust, kurioosumit ja siirast usku meie oma kultuuri ja kunsti."

Sten Lassmann tõi välja, et Eesti kultuuri aluskihtide uuesti pinnaletoomisega on meil palju probleeme. "Selles mõttes arenguruumi on," lisas ta ja mainis, et kui teha soolokontserti Kaur August Hermanni muusikaga, siis võiks plaadile jõudnud materjali kindlasti ka esitada. "See võiks olla ka terviklik sündmus, kus meil on nii arhiivimaterjalide esiletoomine, kogu kirjanduslik ja kultuurilooline taust, sellist üritust ma mitte ainult ei võiks, vaid lausa tahaks teha, see on tähtis."

Kuula albumit siit:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP+"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: