Kinno jõuab mängufilm "Mihkel" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Mihkel". Autor/allikas: kaader filmist

Neljapäeval, 18. oktoobril jõuab kinodesse uus Eesti-Islandi-Norra koostöös valminud krimipõnevik "Mihkel", mille peaosades on Kaspar Velberg ja Pääru Oja. Lisaks teeb filmis kaasa Islandi näitleja, Hollywoodi filmides "X-mehed" ja "Blade Runner 2049" mänginud Tómas Lemarquis, kes tuleb seoses esilinastusega ka Eestisse.

Islandi režissööri ja stsenaristi Ari Alexander Magnussoni mängufilm põhineb tõestisündinud lool, mis saab alguse Nõukogude Liidu lagunemise järel, kui elu Narvas jääb soiku. Piirilinnas kasvanud Mihkel (Pääru Oja) ja Veera (Maiken Schmidt) unistavad aga paremast ja õnnelikumast elust ning on selle nimel valmis paljuks. Noormees nõustub vastu võtma oma lapsepõlvesõbra Igori (Kaspar Velberg) pakutud ahvatlevalt tulusa tööotsa, mille käigus tal tuleb Islandile narkootikume toimetada. Esmapilgul lihtne plaan võtab aga peagi eluohtliku pöörde.

"Islandil teavad seda 2004. aastal juhtunud lugu kõik, kes on vähegi vanemad ja seda aega mäletavad," kommenteeris Pääru Oja. "See hargnes meedias väga laiapõhjaliselt lahti."

Tegelikult olid küll reaalse loo "peategelased" leedukad. Kaspar Velberg meenutab, et esmase info päris tegelaste kohta said nad stsenaariumist. "Kuna minu tegelasel on sees ka haiguse rida, siis ma võtsin ühendust kahe arstiga, kellega ma sellest rääkisin. Vikipeedia ja Google aitasid ka," lisas Oja ettevalmistustest rääkides.

Mõlemad näitlejad veetsid filmivõtetel saareriigis vahelduva eduga kaks kuud. "Alguses olid proovid, mille jooksul me aitasime stsenaariumit pisut kõpitseda," kirjeldas Oja. "Kuna see film on kolmes keeles, siis aitasime ühtlustada seda poolt, et me saaksime ka ise aru, mida islandlased nende keeles räägivad. Arutasime ka režissööriga läbi, kui meile tundus stseenis miski üleliigne," märkis Velberg.

Filmi kõrvalosadesse on samuti kaasatud Eesti näitlejad ning tehniline grupp koosneb siinse filmiala paremikust. Kaasa teevad teiste hulgas Maarja Jakobson, Ivo Uukkivi, Rein Oja ja Marko Matvere. Eesti-võtetel töötas filmi kunstnikuna Eugen Tamberg ja konsultantidena tunnustatud stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis.

Lisaks eestlastele teevad filmis kaasa tunnustatud Islandi näitlejad Atli Rafn Sigurðsson ("Hobustest ja inimetest") ja Tómas Lemarquis. Lemarquis on mänginud muu hulgas tegelast nimega Calaban tuntud koomiksifilmis "X-mehed: Apokalüpsis" ning kaasa löönud Hollywoodi suure-eelarvelises järjes "Blade Runner 2049".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: