Vanemuise teater otsib uut juhti

Teater Vanemuine
Teater Vanemuine Autor/allikas: Pressimaterjalid

Vanemuise teater otsib senise teatrijuhi lepingu lõppemise tõttu endale uut juhti, seni seda ametit pidanud Toomas Peterson enam kandideerida ei kavatse.

Sihtasutuse Teater Vanemuine juhatuse liikmelt ehk teatrijuhilt eeldatakse muu hulgas kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmist, edukat juhtimiskogemust ja üldteadmisi majandusest.

Vanemuise juht vastutab teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest ning tema kõige olulisemaks ülesandeks peab teater majandustegevuse planeerimist ja rakendamist viisil, mis tagaks teatri loomingulise tegevuse elluviimise suurepärasel tasemel.

Senise Vanemuise juhi tähtajaline leping lõpeb tuleval suvel. Peterson on Tartu Postimehele öelnud, et otsustas juba mõne kuu eest rohkem mitte kandideerida ning ta ei arva, et mõtleks veel ümber.

"Mul on tekkinud arusaam, et oleks hea, kui järgmise juhina tuleks ametisse keegi, kes näeb asju natuke teisest rakursist kui mina või ka eelmine teatri seest kasvanud juht on näinud. Ehk läheb 150-aastane teater selle võrra ladusamalt ja vägevamalt edasi," põhjendas Peterson.

Avaldusi saab Vanemuise juhi kohale esitada 14. detsembrini ning uus teatrijuht alustab tööd tuleval suvel. Leping sõlmitakse temaga kuni viieks aastaks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: