Vanemuise juhi kohale kandideerib neli inimest

Teater Vanemuine
Teater Vanemuine Autor/allikas: Pressimaterjalid

Sihtasutuse Teater Vanemuine juhatuse liikme konkursile esitas tähtajaks vajalikud dokumendid neli inimest - nõukogu tahab uue juhi ära valida hiljemalt tuleva aasta jaanuari lõpuks.

"Nõukogu soovib nelja kandidaadi seast võitja välja valida hiljemalt jaanuari lõpuks," ütles ERR-ile Vanemuise nõukogu esimees, kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits. "Otsuse teeb nõukogu, kuid nõuandvasse valikukomisjoni kuuluvad ka Vanemuise ja Eesti Teatriliidu esindajad."

Uut teatrijuhti valiva SA Teater Vanemuine nõukogusse kuuluvad lisaks Tarvi Sitsile ka Tartu linnapea Urmas Klaas, rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet ja Tartu Ülikooli eesti kirjanduse teadur Mart Velsker.

Vanemuise teater otsib uut juhti, sest senise teatrijuhi Toomas Petersoni tähtajaline leping lõpeb tuleval suvel. Leping sõlmitakse uue juhiga kuni viieks aastaks. Peterson on varem Tartu Postimehele öelnud, et otsustas konkursil mitte kandideerida ning ta ei arva, et mõtleks veel ümber.

Sihtasutuse Teater Vanemuine juhatuse liikmelt ehk teatrijuhilt eeldatakse muu hulgas kultuurivaldkonna ja teatrielu tundmist, edukat juhtimiskogemust ja üldteadmisi majandusest. Teatrijuht vastutab teatri igapäevase juhtimise ja arendamise eest ning tema kõige olulisemaks ülesandeks peab teater majandustegevuse planeerimist ja rakendamist viisil, mis tagaks teatri loomingulise tegevuse elluviimise suurepärasel tasemel.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: