Vanemuise teatri uueks juhiks saab Kristiina Alliksaar

{{1547567940000 | amCalendar}}
Foto: Kairit Leibold/ERR

Vanemuise teatri nõukogu valis teisipäeval uueks teatrijuhiks Ugala juhi Kristiina Alliksaare.

Teisipäeval toimus kolme lõppvooru pääsenud kandidaadiga vestlusvoor.

"Kõik vestlusele kutsutud kandidaadid olid tugevad. Sihtasutuse nõukogust ja teatri esindajatest koosnev komisjon vestles kandidaatidega ja nõukogu valis konsensuslikult teatrijuhiks Kristiina Alliksaare, hinnates tema senist tegevust Ugala teatri juhina ja kultuuri valdkonnas laiemalt. Komisjon väärtustas Alliksaare läbimõeldud visiooni kolmežanrilisest Vanemuisest, kus rakendust leiaks kogu loominguline kollektiiv, repertuaar oleks publikule arendav ning meelepärane ja majanduslikult optimaalne," ütles Vanemuise teatri nõukogu esimees kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits.

Sitsi sõnul oli Alliksaare teatrijuhtimise kogemus kandidaatidest kõige suurem.

"Kindlasti selline kogemus, see töö, mida ta on Ugala teatris teinud, on ehe näide sellest, et tegemist väga tugeva teatrijuhiga. Ta on silma paistnud ka laiemalt kultuurivaldkonnas väga aktiivselt tegutseva inimesena," põhjendas Sits valikut.

"Üks teemadest, mille eestkõnelejaks ta on olnud, mis ei puuduta nüüd ainult Teatrit Vanemuine, on ka laiemalt kultuuri kättesaadavus, kultuurisündmuste kättesaadavus, olgu seda siis regionaalselt või ka erivajadustega inimestele," lisas Sits.

Kristiina Alliksaar on sündinud Viljandis ja lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna aastal 2001 ning Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia kultuurikorralduse eriala aastal 2007. Aastast 2010 on Kristiina Alliksaar kultuurikorralduse magister, kraadi sai ta Eesti Muusikaakadeemiast.
 
Hetkel on Kristiina Alliksaar Ugala teatri juht. Varem on ta töötanud Viljandimaa Omavalitsuste Liidu kultuuri- ja noorsootöö nõuniku, OÜ Eesti Loomeagentuuri juhataja, MTÜ Pärimusmuusikakeskuse turundusjuhi, TÜ VKA kultuurikorralduse lektori ja projektijuhina ning olnud tegev erinevate suurürituste ja – sündmuste korraldajana.

Üheks kandidaadiks oli ka riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige Krista Aru.

"Sel on mitu põhjust, aga kõik need on isiklikud ja vastus sellele küsimusele oleks seega liiga pikk ja segane. Aga juba see võimalus, et võin kandideerida Vanemuise juhiks, on mulle suureks rõõmuks," rääkis Aru teisipäeva hommikul ERR-ile.

ERR-ile on vihjatud, et üks Vanemuise juhi kandidaate oli ka endine pangandustegelane Vahur Kraft. Kui ERR Kraftilt teisipäeva hommikul selle kohta küsis, ei kinnitanud ega lükanud ta seda väidet ümber.

Uut teatrijuhti valinud SA Teater Vanemuine nõukogusse kuuluvad lisask Tarvi Sitsile, Tartu linnapea Urmas Klaas, rahandusministeeriumi regionaalvaldkonna asekantsler Kaia Sarnet ja Tartu Ülikooli eesti kirjanduse teadur Mart Velsker.

Vanemuise teater otsis uut juhti, sest senise teatrijuhi Toomas Petersoni tähtajaline leping lõpeb tuleval suvel. Leping sõlmitakse uue juhiga kuni viieks aastaks. Peterson on varem Tartu Postimehele öelnud, et otsustas konkursil mitte kandideerida ning ta ei arva, et mõtleks veel ümber.  

Olev Kenk tegi "Aktuaalses kaameras" põhjaliku loo Kristiina Alliksaarest:

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: