Baltikumi noore kunstniku auhinna tänavune laureaat on lätlanna Elina Vitola

Kolmandat korda toimunud rahvusvahelisel konkursil osales 95 noort kunstnikku, sealhulgas 20 Eesti kunstiakadeemia lõpetanut. Esmakordselt osalesid konkursil ka Soome kunstnikud.

Tänavune võidutöö koosneb 20 meetrit pikast, rullikeeratud maalist ja diivanist, mis on kaetud sama motiivi järgiva maalinguga, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kunstnik püüdis selle teosega mõista kunstnikupraktika erinevate etappide väärtust.

Laureaat Elina Vitola kinnitas, et ta püüab saada edukaks kunstnikuks, mis on aga elukestev projekt. "Igal minu tööl on küll eraldi nimi, kuid nende ühine nimetaja on "Kuidas saada kunstnikuks?"," selgitas ta ja kinnitas, et see projekt kestab juba 28 aastat ja iga tööga katsetab ta erinevat meetodit, et oma eesmärgini jõuda. "Kunstiakadeemias õppides öeldi mulle, et edu on see, kui su tööd müüvad, seega tegin ma edu saavutamiseks oma maalist diivanikatte."

Konkursi koordinaator Andra Orn sõnas, et põhjamaade ja baltikumi noore kunstniku auhind on oluline maamärk meie kunstimaastikul, mis aitab avastada noori talente ja annab võimaluse näha, mida naaberriigid teevad. "Kunstiauhind võtab kokku Eesti, Läti, Leedu ja Soome kunstiakadeemiate lõpetajate teosed ja toob selle kõik ühesse keskkonda noar.eu lehele."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: