Galerii. Rahvusraamatukogus avati Eesti graafika grand old lady Vive Tolli juubelinäitus

Reedel, 9. novembril kell 17.00 avati Eesti Rahvusraamatukogu harulduste saalis Mai Levini kureeritud juubelinäitus "Vive Tolli 90". Eksponeeritakse graafikat, illustratsioone, eksliibriseid ja raamatute makette. Näituse avamisel toimub kuraatoriekskursioon.

Vive Tolli, kelle sünnist täitus 28. juulil 90 aastat, on üks suurimaid eesti graafikuid, kelle nime võib asetada Kristjan Raua või Eduard Wiiralti kõrvale. Tema looming on ulatuslik, hõlmates ligi 400 vabagraafilist teost, sadakond illustreeritud ja kujundatud raamatut, umbes 700 eksliibrist, tohutul hulgal joonistusi. Enam kui 60 loomeaasta jooksul on kunstnik loonud stabiilselt kõrge kunstilise kvaliteediga töid, mis on pälvinud üle 40 diplomi ja preemia kodumaistel ning rahvusvahelistel näitustel ja konkurssidel.

Näituse põhiosa moodustab valik Vive Tolli raamatugraafikast ja eksliibristest Rahvusraamatukogu, Eesti Kunstimuuseumi ja tema enda kogust. Kunstniku illustreerimisel tehtud suurt tööd valgustavad mõned maketid, näiteks "Alice Imedemaal". Eksponeeritakse ka tõmmiseid Vive Tolli vabagraafikast Eesti Kunstnike Liidu Graafikakoja meistri Uku Kanni kogust. Samuti on väljas trükised Rahvusraamatukogu arhiivkogust – nii

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: