Video: Ants Viirese mälestuskonverents

{{1542785220000 | amCalendar}}

21. novembril toimus Eesti Rahva Muuseumis etnoloog Ants Viirese 100. sünniaastapäevale pühendatud mälestuspäev, mida täiendasid Viirese abikaasa Evi Tihemetsa ning puukäsitöömeister Meelis Kihulase näitused. ERR kultuuriportaalist saab sündmust järele vaadata.

Seitse kümnendit kestnud teadlasetee jooksul ERMis, Tartu Ülikoolis ja Ajaloo Instituudis avaldas Ants Viires teedrajavaid uurimusi paljudest rahvakultuuri valdkondadest puutööndusest usundini ja rahvakunstist toiduajalooni. Ta oli mitme põlvkonna etnoloogide õpetaja ja juhendaja, uurimissuundade algataja, samuti ERMi ja Eesti Vabaõhumuuseumi autoriteetne nõustaja.

Mälestuspäeva konverents Jakob Hurda saalis keskendus Viirese teadlaseteele ja pärandile ning mälestusi jagasid Viirese endised kolleegid ja üliõpilased.

Konverentsil esitleti ka ERMi 61. aastaraamatut, mis on pühendatud soome-ugri rahvastele.

Lisaks avati ERMi galeriis Evi Tihemetsa graafikanäitus "Pühendus", mis on loodud kunstniku kauaaegse abikaasa Ants Viirese mälestuseks. Näitus on tavakülastajatele avatud alates 22. novembrist ning jääb avatuks 7. jaanuarini 2019.

ERMi raamatukogus on 21.–23. novembrini avatud väljapanek "Ants Viirese kirjavara ERMi kogudes" ning ERMi rahvakultuuri nõuandekeskuse ruumis on avatud rahvapärase puukäsitöö konkursi näitus "KÜÜP".

Samuti on muuseumi B-fuajees 2. detsembrini avatud puukäsitöömeistri Meelis Kihulase näitus "Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele".

Toimetaja: Valner Valme, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: