Meelis Kihulase näitusel tutvustatakse puuliikide rahvapäraseid kasutusviise

Foto: Anu Ansu (ERM)

Võrus avati puutöömeistri Meelis Kihulase näitus "Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele".

Tegemist on ainulaadse väljapanekuga, mis tutvustab vaatajale puuliikide kaupa nende rahvapäraseid kasutusviise. Näitust ilmestavad meistri tehtud vana aja asjad, mis on valmistatud nii nagu neid sada aastat tagasi tehti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kihulane tõdeb, et esemeid tehes tuli tal sisuliselt leiutada jalgratast, sest meistreid, kelle käest oskusi ja nippe õppida, pole. "See on nii oluline kultuuri osa, sama küsimuse võiks väga provokatiivselt esitada, et miks meil on vaja laulupidu, miks on meil rahvariideid on vaja. See on meie kultuur, see olemegi meie. Me oleme ajastust, mida on nimetatud puuajastuks, kus kõik tarbeesemed valmistati puidust," selgitas Kihulane näituse olulisust.

Kihulase näitus koosneb 30 infostendist, kus on antud põhjalik ülevaade 15 olulisema puuliigi olulisusest talu majapidamises. Näituse külastajate sõnul on tegemist erakordse väljapanekuga, mis näitab selgelt, kust me oleme tulnud ja kuhu jõudnud.

Näitus "Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele" jääb Vana-Võromaa kultuurikojas avatuks kuni märtsi keskpaigani.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: