Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tõnu Runnel: isa tekstid on saanud rahvaluuleks

Laupäeval saab 80aastaseks luuletaja ja kirjastaja Hando Runnel. "OP+" rääkis sel puhul juubilari poja Tõnu Runneliga ja muusik Toomas Lungega, kes on Justamendiga ja muidu hulganisti Hando Runneli luuletusi lauludeks loonud.

Küsimusele isa tervise kohta vastas fotograaf ja disainer Tõnu Runnel, et stabiilne. "Läänerindel muutusteta. Kaks aastat on olnud raskemad, aga ega see tema loomingut ei mõjuta, kohe tuleb uus raamat, kevadel ilmus eelmine, lisaks veel need raamatud, mida ta koostab teiste loomingust," rääkis Tõnu Runnel.

Tõnu Runnel märkis ka, et isa ei ole eriline tähtpäevade austaja. "See on juba mitu aastakümmet nii, et teised tahavad talle juubelipidusid korraldada ja mõnikord ta räägitakse pehmeks, nii et ta on nõus mingi väikse asjaga."

Poeg rääkis ka, et isa üks huvialadest on eestlaste diasporaa maailmas ja selle ajalugu. "Lähen vahel koju ja küsin: mis aastas sa oled? Isa vastab: 1953 Stockholm."

Tõnu Runnel mainis, et isa tekste teatakse eesti muusika kaudu laiemalt kui isa enda nime. "Läksin Ruja kodulehele, vaatan, isa luuletus on kirjas, nime juures pole. Tema tekstid on saanud rahvaluuleks."

Muusik Toomas Lunge ütles, et Handot tundes ta teab, et juubilar ilutulestikku 24. novembril ei oota. Ta rõhutas: "Hando tekstide tähendus ei ole ju kahanenud. Tänapäeva rahalises maailmas on nende tähendus isegi kasvanud."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: