Lauri Saatpalu monodraamast "Südame sosin": kuiv meditsiiniloeng see ei ole

"Tuks-tuks kuni ongi tuksis ehk Südame sosin" on tuntud vene kirjaniku Jevgeni Griškovetsi monodraama, mille tõi lavale VAT Teater.

Loo minategelane, keda kehastab Lauri Saatpalu, on süda, kes kurdab, et ei saa oma inimesest aru. Miks teeb inimene pidevalt asju, mis panevad südame puperdama ja võbelema, selle asemel, et olla mõõdukas, rahulik ja ennast hoidev. Süda pumpab ja toriseb ja tänitab, jagab nõuandeid ja meenutab hellusega aegu, mil koostöö lapsinimesega sujus tunduvalt südamlikumalt kui lõputu rabelemine rumala täiskasvanu kehas.

"Päris kindlasti ei ole see kuiv meditsiiniloeng, seda ei maksa loota. Kui vähegi tead kes on Jevgeni Griškovets või mis on teater, siis see ei ole meditsiiniloeng," ütles Saatpalu "Aktuaalsele kaamerale". "Ma arvan et 30aastased naised on riskirühm, nemad surevad infarkti ja ei oska midagi karta, üle 50aastane mees oskab karta tegelikult kõike. Iseasi, kas ta teeb midagi, et ta ära ei sureks."

"Ma ei ole enam nii noor ja mõned hirmutavad mõtteavaldused ja need ei ole isegi nii meditsiinilised, kui sellised psühholoogilised. Minu on jaoks huvitav teema see, kust mul kaovad ära mõned tahtmised, mis mul enne olid," ütles lavastaja Margo Teder.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: