Talv toob teatritesse mitmed jõululavastused lastele

Foto: ERR

Talvel jõuavad teatritesse jõululavastused, mis on mõeldud peamiselt lastele. Draamateatris esietendub müstiline "Lohe needus", mis näitab läbi muinasjutulise õe ja venna seikluse, kui oluline on üksteisest hoolida. Ka NUKU teatri uuslavastus "Elias maa pealt" õpetab lapsi keskkonnast hoolima ja vastutustundlikult tarbima. Tõsine sõnum tuuakse väikese vaatajani läbi südamliku loo ja kauni visuaalse maailma.

Näitekirjanik Piret Jaaksi ja lavastaja Helen Rekkori kirjutatud lavaloo peategelased on teismeline Elias ja tema ravimatut köha põdev väike õde Emilia, vahendas "Aktuaalne kaamera". Lapsed lähevad maale vanavanemate juurde jõule tähistama ning jõuluööl saavad alguse imelised sündmused. Elias satub veealusesse maailma ning loodab sealt õele imerohtu leida. Ees ootab aga plastikusse uppunud meri ning reostuse tõttu hinge vaakumas veeprintsess.

Näitlejate Laura Kuke ja Rauno Kaibiaineni sõnul on lavastuse kõige olulisem sõnum planeedi armastamine. "Aru saamine sellest, kui palju üks inimene tegelikult võib ühe päeva või elu jooksul prügi toota," sõnasid nad.

Draamateatri laval leiavad Janne ja Joosep müstilise loitsuraamatu, mis võtab õe ja venna endaga kaasa võlumaailma. Lavastaja Kersti Heinloo arvates võiksid lavastusest kõlama jääda hoolimine, õe-venna sõprus ja teiste inimeste aitamine. "Üks oluline mõte on see, et ära hinda kõike selle järgi, mis teised sulle kellestki räägivad," tõi ta välja ja lisas, et kõik ei pruugi olla nii, nagu näib. "Pahelise pealispinna alt võib kooruda hoopis midagi muud välja."

Kunstnik Kristjan Suits on lavale loonud muinasjutulise Regnumi kuningriigi. "Ma olin kindel, et tahan teha sellist tumedat muinasjuttu, mis liiguks "Videviku" saaga ja "Troonide mängu" stilistikasse," nentis lavastaja ja lisas, et ta soovis, et vaatajal oleks kõhus aeg-ajalt õõnes tunne.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: