Merili Metsvahi koondas Eesti muinasjutud raamatukaante vahele

Foto: facebook.com/kirjastushunt

Folklorist Merili Metsvahi on kokku pannud muinasjutukogu "Sõsara sõrmeluud", mis tutvustab Eesti rahvapärimust uue nurga alt ning pakub lugemiseks muinasjutte, kus keskseks tegelaseks on naine. Raamatut kaunistavad Britt Samosoni joonistused.

Merili Metsvahi ütles "Aktuaalsele kaamerale", et raamatusse valitud 30 loo seas on rohkelt setu jutte, kuna sealsed muinasjutuvestjad tundsid oma kunsti eriti hästi. Enim armastatud teemade seas on lood meheleminekust ja naisevõtust, loomadega naitumine ja õdede-vendade suhted. Rohkelt on Eestimaal vestetud lugusid vaeslastest ning neid taga kiusavatest kurjadest võõrasemadest.

"Tol ajal ei olnud sotsiaalmeediat, massikommunikatsiooni vahendeid ja siis olidki rahvajutud, mille kaudu inimesed sotsialiseerusid, õppisid täiskasvanuks saama. Neis muinasjuttudes oli üks õpetusseõna mehele, et kui naine suri ära, ta oli palju lapsi sünnitanud, siis oli vaja uus naine võtta, kes aitaks kodutöid teha ja seda ei vali uisapäisa, vaid tuleb hoolega valida," rääkis Metsvahi.

Eesti rahvaluule arhiivis leidub üle kümne tuhande muinasjututeksti, millest vanimad üleskirjutused on tehtud 200 aastat tagasi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: