Vene Teater tähistab 70. juubelisünnipäeva

Teet Kase balleti
Teet Kase balleti "Anna Karenina" Eesti esietendus Autor/allikas: Tina Bychkova

Juubelinädala sündmuste seas on Vene Teatri raamatu presentatsioon, mitme näituse avamine teatri fuajees, samuti Vene Teatri koogi valimine. Sünnipäevapidustused kulmineeruvad laupäeval 15. detsembril suurejoonelise juubelikontserdiga, kus lavale astuvad külalised lähemalt ja kaugemalt ning loomulikult Vene Teatri näitlejad.

12. detsembril kell 12.30 kutsub  Vene Teater degusteerima erinevaid kooke.  Kohal on  kümme kondiitrit, kellest igaühel kaasas teatri temaatikast inspireeritud kook. Nende seast valitakse välja üks, mis saab nimeks Vene Teatri kook. 

Juubelinädala jooksul mängib Vene Teater kolm korda  uhiuut jõulumuinasjuttu "Külmunud laulud" (S. Pisahhovi muinasjuttude ainetel). Kõigil etendustel on sünkroontõlge eesti keelde.

Etendused toimuvad 13. ja 14. detsembril kell 12 ning 16. detsembril kell 11.

Juubelipäeval 15. detsembril kell 16 avatakse teatri fuajees uus fotogalerii, mis valmis tänu fotograaf Andrei Birjukovile. Uued fotod teatri näitlejatest loovad fuajees värske ja kaasaegsele teatrile sobiva meelolu.   

Vene Teatri kaminasaalis avatakse 15. detsembril näitleja Daniil Zandbergi fotonäitus.

Daniilil on valminud isikupärase ja mõjuva käekirjaga portreefotode näitus loomeinimestest, kes erinevatel aegadel on seotud olnud Vene Teatriga.

15.detsembril kell 16.30 esitletakse teatri juubeliraamatut.

Ella Agranovskaja värske raamat "Maja V väljaku ääres" on teatrilooline ülevaade sündmustest, mis Vene Teatri seinte vahel aset leidnud. Emotsioonid, rõõmud, elevust tekitavad meenutused, vahel ka solvumised: need kõik koos võetuna jutustavad 70aastase teatri loo.

15. detsembri õhtul kell 18 algab Vene Teatri suures saalis juubelikontsert.  Teatri näitlejad ja lavastajad Tatjana Kosmõnina ning Artjom Garejev on ette valmistanud elamusterohke teatriloolise rännaku läbi seitsme aastakümne.  Lavale astuvad näitlejad Vene Teatrist, teistest Eesti teatritest ning Venemaalt. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: