Lennusadamas eksponeeritakse allveearheoloogia fotonäitust vee all ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lennusadama akvaariumis saab näha Aire Ederi allveefotode näitust “Laevavrakkide veealune maailm”.
Lennusadama akvaariumis saab näha Aire Ederi allveefotode näitust “Laevavrakkide veealune maailm”.

Lennusadama akvaariumis saab näha Aire Ederi allveefotode näitust "Laevavrakkide veealune maailm".

Akvaariumisse on välja pandud 26 allveefotot laevavrakkidest Eestis, Norras, Küprosel, Horvaatias ja Egiptuses. Eestist pärit harrastajast allveefotograaf Aire Eder on sukeldunud laevavrakkidele üle kümne aasta. Suur huvi selle maailma jäädvustamise vastu on viinud teda paljudesse piirkondadesse nii Euroopas kui ka mujal maailmas.

Eesti Meremuuseumi allveearheoloogi Liisa Randmaa sõnul illustreerib näitus ka seda, kui erinevad on maailma mered.

"Läänemeri jääb fotodel rohekas, lõuna pool, kus nähtavus parem, tulevad pildid aga sinised. Lennusadama akvaariumis loovad valguse ja varjude mäng ning fotode vahel ujuvad kalad uue põneva reaalsuse," rääkis Randmaa.

Samas märkis ta, et nii laevavrakkidele sukeldumine kui ka veealune fotograafia nõuavad sukeldujalt suurt vilumust. "Pidevalt tuleb olla tähelepanelik, et keerukates valgustingimustes kaunist kaadrit püüdes ei takerdutaks vraki detailide taha või vrakkide külge kinni jäänud võrkudesse."

Näitus on osaliselt vaadeldav Lennusadama fuajeest ning osaliselt ekspositsioonisaalist. Väljapanek jääb avatuks juuni lõpuni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: