Sven Grünbergi autorikontsert "Jäljed sinu sees" toimub ilma igasuguse elektroonikata

Helilooja Sven Grünberg lõpetab aasta Eesti Kontserdi juures resideeruva heliloojana autorikontserdiga "Jäljed sinu sees". Kõlab ainult akustiline muusika ning publiku ette jõuavad mitmed uudisteosed ning uudsed seaded. Grünberg märkis, et see on ka tema esimene kontsert, mis toimub ilma igasuguse elektroonikata.

Koos Tallinna Kamerorkestri, Vox Clamantise ja solistidega astub kontserdil üles ka Sven Grünberg ise. Kontserte juhatab dirigent Jaan-Eik Tulve.

"Kontserdi nimi on "Jäljed sinu sees" ja ma arvan, et kogu see kõlamaailm, mis siin kontserdil välja voolab, need ongi need jäljed, mis Svenil endal sees aastakümneid ja tema muusikutee jooksul on kõlanud, või jäljed, mis on tema südamesse tekkinud," ütles Tulve "Aktuaalsele kaamerale".

"Autor ei taha kuulajat väga kättpidi kusagile juhatada. Tahab juhatada kuulajat eelkõige iseenese sisse vaatama. See on muide minu jaoks täiesti esimene kord, kui toimub minu kontsert ilma igasuguse elektroonikata. Põhjus on selles, et meie tänapäevane maailm on niivõrd võõrandunud ja inimesel on väga harva võimalik üldse teiste inimestega kohtuda," selgitas Grünberg.

"Kuigi Sveni muusika on üldiselt läbipaistev ja sinna on kuulajal väga lihtne sisse minna, siis nagu lihtsate asjadega tihtipeale, siis esitaja sellesse lihtsusesse jõuaks, peab ta tegema päris palju tööd," nentis Tulve.

Sven Grünbergi autoriõhtud kõlavad reedel, 18. jaanuaril Tartus Vanemuise kontserdimajas ja laupäeval, 19. jaanuaril Tallinnas Estonia kontserdisaalis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: