Pärnu fotonäitus kasvas festivaliks

Foto: ERR

Pärnus juba aastaid toimunud näitus "Pärnumaa foto" kasvas fotofestivaliks ning tänavu eksponeeritakse pilte juba kõikides Pärnu näitusepaikades.

Fotofesti "Tulevik oli eile" avamine toimus Endla teatrigaleriis, aga eraldi avamised said teoks teisteski näitusepaikades. Teatrigaleriis on eksponeeritud ligi 30 autori poolsada pilti. Fotofest toimus esimest korda juba eelmisel aastal, seekord aga on osalejaid eriti palju. Kui varasematel aastatel tõi igaüks oma töö näitusele juba valmis pildina, siis nüüd tuli saata üksnes fail ja ülejäänu korraldas linnagalerii. Selle üks pluss on, et pildid on ühes formaadis.

"Igal aastal on päris suur töö nende erinevate fotode raamimise ja ettevalmistamisega ja ühtlase näituse terviku saamisega. Sel aastal me otsustasime niimoodi, et võtsime selle töö enda kanda ja printisime kõik tööd välja ja vormistasime," rääkis Pärnu Fotofesti korraldaja Alar Raudoja.

Ta nentis, et näitusekohti on see aasta päris palju, viis kohta ja vähemalt kuus näitust, millel on veel omakorda alanäitused. "Programm on üllatuslikult päris suur ja tihe, kasutusel on praktiliselt kõik näitusepinnad, mis Pärnus saada on."

Pärnu raekojas saab vaadata näitust, kus on Eesti fotograafide kõrval ka välismaa autorite töid. On selliseid autoreid, kelle tööde kohta saab kohe öelda, et need pole siinsete fotograafide tehtud. Aga mõistagi on huvitavaid leide ka meie autorite töödes.

"Oli mõte tõesti sel aastal natukene seda Fotofesti laiendada, et ta ei jääks pisikeseks Pärnu-keskseks ürituseks, vaid ka igal aastal natukene kasvaks. Sel aastal ongi kavas üks rahvusvaheline näitus, kus me praegu oleme. Siin on Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Venemaa fotokunstnikud. Me tihti ei näitagi siin Baltikumi kunstnikke, kuigi nad on meile nii lähedal ja nad on nii huvitavad," ütles Fotofesti peakorraldaja Marian Kivila.

Kõiki Fotofesti näitusi saab vaadata kuu aega ehk kuni vabariigi aastapäevani.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: