Kunstikollektsionäär Reigo Kuivjõgi: noored kunstnikud on oma loometeel palju uljamad

Pärnu Linnagaleriis avati näitus "Eesti parimad noored kunstnikud", kus on väljas tööd Reigo Kuivjõe kollektsioonist, kes on noore kunstiga rohkem kokku puutunud viimastel aastatel. Kokku saab näitusel näha 21 eri kunstniku töid.

Kunstikollektsionäär Reigo Kuivjõgi ütles "Aktuaalsele kaameral", et alustas kunsti kogumist pagulaskunstist, seejärel tuli nõukogude avangardkunst ja see, et kunstikogusse hakkas sattuma noort kunsti, polnudki sihiteadlik ega läbikaalutud otsus. Üheks põhjuseks on tema sõnul aga see, et viimased viis aastat on ta olnud seotud Tartu noore kunsti oksjoniga. "Seetõttu on tasahilju hakanud siit-sealt nooremat kunsti kogusse sisse tulema," kinnitas ta.

Kuivjõgi kinnitas, et noored kunstnikud oma loometeel on palju vabamad ja uljamad, mis teda ka kütkestab. "Seetõttu pole imestada, et juba tuntud kunstnike ning tõeliste korüfeede puhul aetakse taga nende noorpõlve töid," sõnas ta ja nentis, et loominguline vabadus on loometee alguses tõenäoliselt suurem.

Sellega, et Kuivjõgi ostab töid noortelt, on ta neile suureks abiks. "Nooremad on ikkagi kõige õrnem osa kunstnikkonnast ning nende rahalised tingimused ei ole tõenäoliselt võrreldavad sellega, kui neil läheb juba paremini ja neid ostetakse rohkem," rõhutas kunstikollektsionäär ja lisas, et iga taoline ost on aidanud kaasa neil kunstnikena elus püsida.

Näitust "Eesti parimad noored kunstnikud" saab vaadata 23. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: