Pärnu kunstnike aastanäitus aitab aimata, kui palju kohavaim kunsti mõjutab

Foto: Pärnu Linnagalerii‎

Pärnu kunstnike traditsiooniks saanud aastanäitus aitab aimu saada, kui palju kohavaim kunsti mõjutab. Seekord astub näitusel üles 33 seal tegutsevat kunstiloojat.

Pärnu kunsti aastanäitus on igasügisene traditsioon juba 1994. aastast. Seetõttu, nagu kinnitab linnagalerii juhataja Alar Raudoja, ei pea kunstnikele peagi saabuvat näitust mitu korda meelde tuletama. Raudoja ise eksponeerib seekord kaht õlimaali, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Näitusel domineeribki õlimaal, aga näeb ka graafikat. Pärnu eakamaid tegevkunstnikke ja elupõline kunstiõpetaja, 92-aastane Leili Voll on maalide kõrval pannud välja kaks graafilist tööd ega pea graafikat sugugi tüütuks ja aeganõudvaks nikerdamiseks.

"See tehniline menetlus on keeruline ja trükkimine raske, aga ma teen algusest lõpuni kõik. Kuidas saab tüüdata? See on antud missioon inimesele, siia ilma saadetud ja sa pead seda tegema. Ja antakse nii palju aastaid," ütles Voll.

Muidugi näeb 70 töö hulgas palju huvitavat ja seetõttu tasub kõik saalid ikka ise läbi käia. Tiina Ojaste maalid on omanäolised, neid juba teistega segi ei aja.

"Ma arvan, et juba viiendat aastat Pärnus olen juba aastatuhande vahetusest ja maalinud olen kogu aeg. Näitusel hakkasin esinema, kui tundsin, et selleks on õige aeg," lausus Ojaste.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: