Teenetemärgi pälvinud Tuule Kann: rahvamuusika vastu olen huvi tundnud lapsest saati

Tuule Kann
Tuule Kann Autor/allikas: ERR

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud pärimusmuusik ja kandleõpetaja Tuule Kann õpetab kandlemängu nii Vanalinna Muusikakoolis kui ka Georg Otsa nimelises muusikakoolis. Tema käe all saavad instrumenti õppida nii päris väikesed muusikahuvilised kui ka professionaalid.

Rahvamuusika vastu on Tuule Kann huvi tundnud juba lapsest saati, vahendas "Aktuaalne kaamera". Kandle juures võlub teda instrumendi mitmekülgsus. "See pill areneb nii minevikku ehk mis oli see vana arhailine kannel, aga see lagi, kuhu see areneb ja mida tehakse elektroonikaga, seda piiri me ei näe," sõnas ta ja kinnitas, et kõigil on võimalus seda ise mängida ja täiustada omal moel.

Lisaks õpetamisele tegeleb Tuule Kann kandlemuusika uurimise ja kandlemängijate kaardistamisega Eestis, Karjalas, Baltimaades ja Loode-Venemaal. Kogutud teadmised vajavad nüüd väljundit. "Minu jaoks on kõige raskem oma kogemus kirja panna või vormistada mingil kujul," kinnitas Kann.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: