Künnap, Rooste ja Sinijärv tulevad kolmekesi

Asko Künnap, Jürgen Rooste, Karl Martin Sinijärv esitlevad raamatut, mis on võibolla hoopis kaardipakk.

Kolme eesti luuletaja kokku seatud Kuradiratas pöörleb vastupäeva ja annab otsad mitmest kaist: siin on lugemist nii luulena kui valmina, tähendussõnadena, valik kirglisi kaardimänge, otsata võimalused tuleviku ennustamiseks ning mineviku seletamiseks.

Esitlusel Tallinnas kirjanike liidu majas 13. veebruaril kell 18 teevad muusikat Paul Daniel, Erki Andre Nuut ja Adam Cullen.

"Oli pime ja tormine öö. Feng shui, kristallide, lameda maa, mahekartuli ja taimetee kohal kõrgus Kuradiratas. Ristteel samas ootas sind Keegi.

Kolm kasti, kolm koobast ja kolm tilka verd. Ja kuuskümmend kuus kaarti, mis juhatavad teed. Poeesid pealekauba." Nii tutvustavad luuletajad oma teost ise.

Seitseteist ja pool aastat tagasi ilmus esimene "Kaardipakk". Künnap, Rooste ja Sinijärv olid koostööd teinud varemgi. Kaardipakiformaadi – avatud järjekorraga raamatu juurde jõudsid nad hiljem erinevaid autoreid kaasates mitu korda tagasi (iga kord viie aasta tagant), lisaks ilmusid ühisteosed "KünnapRoosteSinijärv" ja "Eesti haiku".

"Kuradiratas" viib lõpuni Künnapi, Rooste ja Sinijärve unistuse mütoloogilisest omailmaraamatust. Seninägematud mastid-kastid (kolbad-kirved-kaabud, mis vastavad hingele, kehale ja vaimule) ja koopad (elukad-mütod-inimesed) annavad (kvaasi)maagilise raami. Žanriliselt jaguneb raamat kolmeks (vabavärsid, idamaiste mõjudega luule ja riimluuletused), vastavalt inimeste, mütode ja elukate koopaks.

Mängureeglid mõtlesid välja Asko Künnap ja Jürgen Rooste, Künnap ka kujundas. Kirjastuseks on Näo Kirik.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: