Maanteemuuseumi näitusehalli tuleb 120 tonni tehnikat

Põlvamaal Varbusel asuva maanteemuuseumi uues näitusehallis hakkavad valitsema masinad. Suvel avatav püsinäitus tutvustab tehnika arengut viimase saja aasta jooksul. Väljapanek on ühtlasi Ida-Euroopa suurim teeehitusmasinate kollektsioon.

Maanteemuuseumi uues hallis on 1500 ruutmeetrit näituse pinda. Seda on poole rohkem kui varem. Kokku tuleb uude näitusehalli 120 tonni tehnikat, millest paljud eksponaadid on nii suured, et need tuli paika panna enne halli ehitust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Juba juuli keskel avatakse seal näitus "Masinate valitsemine".

"See näitus koosneb kolmest osast. Me toome välja oma kõige uhkemad teeehitusmasinad selle pärast, et maanteemuuseumil on Ida-Euroopa kõige suurem teeehitusmasinate
kogu. Me räägime sellest, kuidas autod ja autostumine on mõjutanud saja aasta jooksul meie kõigi elu. Kuivõrd maanteemuuseum on viimastel aastatel aina rohkem ja rohkem hakanud tegelema liiklusohutusega, siis me räägime sellest, kuidas punktist A punkti B elusana jõuda," selgitas maanteemuuseumi direktor Kadri Valner.

Ühes näitusehalli valmimisega on selgunud uue näituse kunstikonkursi võidutöö. Kaheksa kavandi seast valiti välja Jevgeni Zolotko idee "Tootemipuud".

"Tema lahenduseks on siia masinahalli sissepääsude juurde teha kolm sellist sisepõlemismootoritest ehitatud tootemipuud, mis ka väljendavad seda masinahalli pealkirja ja teemat. Pealkiri ongi selline kahetähenduslik - "Masinate valitsemine". Kuidas siis autod meid valitsevad ja kuidas meie saaks ohutult masinaid valitseda," lausus näituse "Masinate valitsemine" kuraator Paavo Kroon.

Uue näitushalli valmimine ja näituse avamine toob piirkonda juurde uusi töökohti ja tõstab ka piirkonna konkurentsivõimet.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: