Oskar Lutsu huumoripreemia saab Urmas Lennuk

Lavastaja ja kirjanik Urmas Lennuk.
Lavastaja ja kirjanik Urmas Lennuk. Autor/allikas: ERR

Oskar Lutsu huumoripreemia žürii otsustas eile Palamusel toimunud koosolekul, et kõnealuse preemia tänavuseks laureaadiks saab Rakvere teatri dramaturg-lavastaja Urmas Lennuk.

Üks tema silmapaistvamaid saavutusi möödunud aastal oli Oskar Lutsu loomingust inspireeritud lavaloo "Paunvere poiste igavene kevade" kirjutamine ja lavastamine Rakvere teatris. Tegemist on väga lutsuliku teosega, kus ühendatud võrratu huumor ja sügav elutunnetus. Hea intelligentne huumor on iseloomulik ka paljudele teistele Lennuki kirjutatud tekstidele.

Huumoripreemia kandidaate esitati seekord kümme ja nende hulgas oli nii nalja kirjutajaid kui ka esitajaid. Urmas Lennuk, kellega žürii kohe pärast otsuse tegemist ühendust võttis, oli preemia saamise uudist kuuldes meeldivalt üllatunud. Kohe lepiti ka kokku, et laureaat tuleb Palamuse rahvamajja preemiat vastu võtma 7. aprillil kell 14. Urmas Lennukist saab pika traditsiooniga preemia 31. laureaat.

Oskar Lutsu huumoripreemiat annab nüüdsest välja Jõgeva valla asutus Palamuse Kultuur koostöös Jõgeva vallavalitsusega. Nagu varasematel aastatel, koguneb laureaadile üle antav summa suuresti huumorisõprade – üksikisikute ja asutuste-ettevõtete – annetustest.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: