Timo Diener: Netflixi esimese Oscarini läheb veel aega

"Ringvaates" oli külas Timo Diener, kes tegi kuu aega tagasi oma ennustused 91. Oscarite võitjate suhtes ning pani kuue põhilise kategooria puhul kõik õigesti. Saates tuli juttu ka sellest, kuidas mõjus seekordne gala, kus erinevalt varasematest aastatest polnud konkreetset saatejuhti.

Filmilevitaja Timo Diener kinnitas "Ringvaates", et nende kuue Oscarite kategooria hulgas, mille ta õigesti ennustas, olid mitmed sellised, kus ta lootis heale õnnele. "Parima filmi kategoorias, kus "Roheline raamat" võidutses, pakuti põhipretendendiks küll Alfonso Cuaroni "Romat", kuid ma arvasin, et akadeemia liikmed veel kodust telekavaatamist nii väga ei promo," ütles ta ja tõdes, et Netflixi esimese Oscarini läheb veel aega.

Parima filmi Oscari võitnud "Roheline raamat" võtab Dieneri sõnul luubi alla rassisuhted 1960. aastate Ameerikas, kui need olid väga aktuaalsed ja teravad. "Sama teravaks on need läinud Ameerikas viimasel paaril aastal," sõnas ta ja tõdes, et headest näitlejatöödest ja huumorist tiivustatuna on see film ka hästi söödavas kastmes mainstream-publikule.

Vaatamata sellele, et parima meespeaosa kategoorias konkureeris võitja Rami Malekiga ka filmis "Asepresident" Dick Cheney't kehastanud Christian Bale, siis hindasid enamik akadeemia liikmed siiski südamega. "Kui sa võtad kas armastatud rokiikoon või vihatud poliitik, siis paljud hääletavad oma südamega ja seal ei olnud kohta Dick Cheney jaoks, keda Christian Bale filigraanselt kehastas."

Naispeaosa Oscari võitnud Olivia Colman paistis silma üliemotsionaalse tänukõnega, mis oli Dieneri sõnul üks viimaste aastakümnete parimaid kõnesid Oscaritel. "See näitab, et temas ei ole grammigi võltsi ja kui näitlejakarjääriga peaks halvasti minema, siis stand-up koomikuna võiks ta jätkata," mainis filmilevitaja ja mainis, et

Timo Diener tõi ka välja, et Mahershala Ali on ainus mustanahaline näitleja, kes on kaks korda parima meeskõrvalosa kategoorias triumfeerinud. "Kui sellise tempoga edasi läheb, siis nelja aasta pärast on kohvilaua kõik jalad Oscaritest all," sõnas ta.

Film "If Beale Street Could Talk", milles mängitud rolli eest pälvis Regina King parima naiskõrvalosa Oscari, pole filmilevitaja sõnul Eesti kinodesse jõudnud ja pole teada, kas jõuabki. "Sellest on tuline kahju, sest tegu on tõeliselt kauni lüürilise, natukene traagilise looga sellest, kuidas üks mustanahaline neiu üritab kõigest jõust tõestada oma kallima süütust, keda süüdistatakse ühes räiges roimas."

"Kui oli üks Oscar, mis oli kindel enne galat, siis see oli, et "Shallow" võidab parima filmiloo auhinna," kinnitas Diener ja nentis, et kirss koogil oli see, et Bradley Cooper ja Lady Gaga astusid saalist lavale ja esitasid selle ise. "Mida oli enamati vaja, et kogu auditooriumi südamed kollektiivselt sulaksid."

Saatejuhi puudumise tõttu oli Dieneri jaoks seekordne Oscarigala üsna üllatustevaba ülesehitusega. "Kui saatejuhi ei ole, siis pole ka oodata, et mida see või too isik võiks öelda või teha, sest alati olid mingi vimkad varuks, nüüd seda aga polnud," ütles ta ja nentis, et seetõttu tuli lootma jääda võitjate kõnedele. "Olivia Colman võiks saada väikese lisahonorari, ta lahutas hästi meie meelt."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: