Märtsi Muusikas: Tõnu Kaljuste, Eesti kontserdikorraldus, Virmaliste fest

Tõnu Kaljuste
Tõnu Kaljuste Autor/allikas: Marco Anelli/ECM

Muusika märtsinumbri kaanepersoon on Tõnu Kaljuste. Intervjuus tuleb juttu tema rahvusvahelise muusikapreemia saanud plaadist Pärdi sümfooniatega, seisukohtadest Eesti muusikaelu ja laulupeo kohta ning lähemalt ka Tobiase oratooriumi "Joonase lähetamine" algversioonist.

Märtsinumbri keskne telg ongi kontserdikorralduse teema, mida käsitletakse veel mitmest vaatepunktist. Need on vestlusring Eesti Muusikanõukogu avalikult arutelult, arvamust avaldavad Toivo Tuberik, Kadri Tali ning Eesti Interpreetide Liidust Kaisa Lõhmus. "Lossimuusika" sarja korraldaja Aare Tammesalu räägib oma nägemusest kontserdikorraldusele.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestriga Austraalia tuuril koostööd teinud dirigendi Richard Tognettiga vestles Miina Pärn. Tognetti väljendab huvitavaid seisukohti eesti muusikast ja mitmel muul põneval teemal.

Veel on ajakirjas juttu Pärnu Linnaorkestrilt hiljuti värske ettekande saanud Eino Tambergi "Amoresest". Leidur Gabriel Passov tutvustab oma uudset pilli, akordvioolat.

Heili Vaus-Tamm räägib põnevatest eksperimentidest Helsingi festivalil Musica Nova, kus oma seisukohti väljendab ka festivali peakorraldaja André de Ridder.

Arvustustest on ajakirjas ülevaade festivalist Virmalised, MustonenFest, Sven Grünbergi ja Una Corda kontserdid, Heldur Harry Põlda, Kädy Plaasi ja Risto Joosti vokaalkontserdid, Eesti Kontserdi sari "Mängud alateadvusega", ERSO kontsert "Beethoven ja Bartók" ning Mingo Rajandi ja Walter Weiskopfi kontserdid. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: