Tallinnas tutvustati tehisintellekti ja kunsti kokkupuutepunkte

Ühendus North Star AI tõi Tallinnasse kokku enam kui 600 inimest 13 riigist, kes tutvustasid oma ideid tehisintellekti mõjust ühiskonnale ja selle praktilistele kasutus-võimalustele igapäevaelus, sealhulgas ka kunstis.

Kultuurikatlas toimunud konverents tõi kokku arendajaid, tehisintellekti- ja andmeuurijaid, analüütikuid ja startup-firmade juhte. Starship Technologies andmeteadusjuht Kristjan Korjus ütles "Aktuaalsele kaamerale", et talle meeldis väga kõne Spotify poolt, kus toodi välja, kuidas nad proovivad aru saada inimeste muusikamaitsest. "Sarnane oli ka kõne Netflixi poolt, kus nad selgitas, et neil töötab sadu ja sadu andmeteadlasi, kes proovivad teenuseid inimeste jaoks paremaks teha."

Korjus lisas ka, et kunst on termin, mis on aja jooksul ülipalju muutunud. "Moodne kunst on tihti väga kordav, hiljuti käisin näitusel, kus näitlejad mängisid sama etenedust läbi 300 korda," sõnas ta ja selgitas, et see oli üles filmitud ja sellest kordusest sai omaette interpreteerimise küsimus. "Ma ei ütleks, et kui me lisame masinate võimast jõudu kunsti, siis me vähendame sellega oma loomingulist võimet, pigem ikkagi suurendame seda."

New Yorkist pärit Helena Sarin on IT-arendaja, kelle suur kirg on kunst. Oma fotode ja maalide loomisel kasutab ta muuhulgas nn tehisnärvivõrke, kus teadmised on kujutatud mustritena, mis omavahel mõjutavad võrgu komponente. "Vihjasin oma kõnes Jackson Pollockile, kes ütles, et kõik mängivad konstruktsioonidega," sõnas Sarin ja lisas, et mõni teeb seda pintsliga, mõni pliiatsiga või hoopis millegi muuga. "Mina kasutan oma kunsti tegemiseks närvivõrke."

"Ma kasutan närvivõrkudesse kätketud andmeid mustrite loomisel, kui sa sisestad neid piisavalt palju, siis tekib silme ette täiesti uus kujutis," selgitas kunstnik ja rõhutas, et selles kõiges on tema kui kunstniku jaoks palju põnevat. "Ta ei lakka mind üllatamast, kui see peaks juhtuma, siis ma alustan millegi uuega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: