Selgus Viljandi haigla arhitektuurikonkursi võitja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viljandi haigla ja tervisekeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse võitis võistlustöö "Elu", mille teostasid arhitektuuribüroo DAGOpen Eestist ja kaks Hispaania bürood.

Uus haiglakompleks valmib 2023. aastal Viljandi linnasüdames, praegune amortiseerunud üheksakorruseline peamaja linna külje all Jämejalas on plaanis hüljata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viljandi haigla arhitektuurikonkursile esitati 18 ideekavandit, millest viis lubati teise vooru ja said esmaspäeval ka auhinnatud. Võitis projekt "Lu", mille autoriteks on osaühingu DAGOpen arhitektid Jose A. Pavon Gonzalez, Jaan Kuusemets ja Enrique Vallecillos Segovia.

Kuusemets ütles, et tema juhitavale rahvusvahelisele meeskonnale tõi edu hoone ruumiprogrammi meditsiinitehnoloogiline ja ka asukoha põhjalik läbitöötamine.

"Keeruline oli juba alates parkimise ära kavandamisest vastavalt lähteülesandes soovitule, samuti arvestada ümberkaudsete hoonetega, selle kehtiva detailplaneeringuga. Seal oli päris mitu sellist puslet, mis tuli lahendada," nentis ta.

Haigla nõukogu esimees Agris Koppel leidis, et Viljandisse ehitatav uus riigihaigla näitab oma terviklahendustega teed järgmistele uutele haiglatele. Lisaks üldhaiglale saavad uues majas tööruumid ka 15 perearsti.

Sihtasutus Viljandi Haigla on Eesti suurim üldhaigla, mis tegutseb kolmes maakonnas pakkudes tööd 850 inimesele.

Haigla juhatuse esimees Priit Tampere ütles, et praegune peahoone on amortiseerunud, kõiki ruume pole võimalik kasutada, ja mis kõige olulisem, seal pole võimalik arendada koostööd erinevate meditsiiniteenuste vahel.

"Näiteks see, kui meil praegusel hetkel on palatifond kuskil 150 voodikohta, ega me täpselt ei tea, kui palju meil palateid on vaja viie aasta pärast, kümne aasta pärast. Vastavalt sellele, milline on kogukonna vajadus, seda peab olema võimalik muuta lihtsamalt kui praegu," selgitas Tampere.

Uus Viljandi haigla kerkib turu lähistel asuvasse õunaaeda.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: