Draamateatris esietendub Ibseni "Rahvavaenlane" Kertu Moppeli lavastuses

Eesti Draamateatri lavastus
Eesti Draamateatri lavastus "Rahvavaenlane".

Laupäeva, 23. märtsil esietendub Eesti Draamateatri suures saalis "Rahvavaenlane", Kertu Moppeli must komöödia Henrik Ibseni näidendi põhjal. Moppel märkis, et on on hämmastav, kuidas Henrik Ibseni 1882. aastal kirjutatud probleemnäidend on täna jätkuvasti ühiskondlikult aktuaalne.

"Rahulikus väikeses kuurortlinnas on uus spaa, mille äri läheb ülesmäge. Peagi on tulemas kohaliku omavalitsuse valimised ja linnapeal, kes on spaa käimatõmbaja ning juhatuse esimees, on igati õigustatud ootused saada oma kõrgele postile tagasi valitud. Aga siis teeb linnapea teadlasest vend spaas tarbitava vee kohta ühe iiveldama ajava avastuse. Ning kõigil, ajakirjanikel, ärimeestel, linnaelanikel tuleb hakata pooli valima. Sest korraga on kõigil kõik mängus," seisab lavastuse tutvustuses.

"Tänases poliitilises õhustikus on inimestel tekkinud suurem soov ja vajadus oma meelsust väljendada ning ühiskondlikel teemadel arutleda ning kaasa mõelda. Koolipõlves tundus mulle, et näiteks inimõigused on nagu loodusseadused, mille leiad siia maailma sündides eest ja mis jäävad püsima, kui sureme. Paremäärmuslike meeleolude võimendudes on tekkinud mõistmine, et meie õigused ja vabadused jne on midagi sellist, mille säilimise eest tuleb kogu aeg võidelda. On hämmastav, kuidas Henrik Ibseni 1882. aastal kirjutatud probleemnäidend on täna jätkuvasti ühiskondlikult aktuaalne," rääkis Moppel.

Henrik Ibsen, "Rahvavaenlane". Lavastaja Kertu Moppel. Kunstnik Arthur Arula. Valguskunstnik Rommi Ruttas. Muusikaline kujundaja Lauri Kaldoja. Videokujundajad Tauno Makke, Jekaterina Abramova ja Silver Kaljula. Tõlkinud Ülev Aaloe. Osades Ivo Uukkivi, Inga Salurand, Liisa Saaremäel, Markus Truup, Anne Türnpu, Tõnu Kark, Jüri Tiidus, Christopher Rajaveer, Lauri Kaldoja, Toomas Täht.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: