"Ringvaade" uuris, kuidas näitlejad end Rakveres teatripäeval ülal pidasid

Kolmapäeval jagati teatri aastaauhindu, kus oli kohal ka "Ringvaate" reporter Heleri All, kes vaatas, kuidas näitlejad end Rakveres teatripäeval ülal pidasid ja teineteisele kaasa elasid.

"Ringvaate" kaamera tabas teiste hulgas parima meeskõrvalosatäitja preemia laureaadi Allan Noormetsa, kes ütles, et auhinna saamine pani ta käed pikalt värisema. "Kui sa oled 31 aastat teatris olnud ja see on esimene auhind, siis võtab ikkagi jala ja käe ka värisema."

Parima naiskõrvalosatäitja preemia pälvis Ursula Ratasepp, kes ütles, et võit pani teda laval kokutama – ta oli kaks kõnet ette valmistatud ja mõlemad läksid lavale mineku ajaks meelest ära.

Ratasepp ütles, et talle meeldib teha sisukaid, ennast puudutavaid ja arendavaid rolle. Noormetsale meeldivad rollid, kus on mingi konksuga asi ja kus saab tööd teha. "Lihtsam on mängida midagi sellist, kui sul on peaosa. Sellest hetkest, kui sa lavale tuled, kuni selle hetkeni, kuni sa sealt ära lähed. Aga kui sul on ainult 12 lauset, siis pead ennast ikka meeldejäävaks mängima. See on see konks, mis mind paneb tööle."

Heleri All püüdis kinni ka Kristallkingakese auhinna laureaadi Ester Kuntu, kes märkis, et tal on olnud õnn saada pärast lavaka lõpetamist suuri rolle. "Ma olen väga tänulik selle eest, et ma olen saanud neid mängida."

Parima meespeaosa preemia saanud Andrus Vaarik ütles, et tal oli kõne valmis, aga Juhan Ulfsak rääkis õnneks kõik ära, mis vaja oli. "Ma ei pidanud seda teemat enam puudutama."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: