14-aastane James Rock kirjutas kaks raamatut algajatele lugejatele

James Rock on Tallinna Prantsuse Lütseumi õpilane, kes kirjutas kaks raamatut, mis aitavad lugema õppida keelekümblusklassides ja lugemiskoerte programmides osalevaid väikelapsi. Raamatute peategelane on Jamesi enda koer Tommi, kelle pildile püüdmine nõudis noorelt autorilt parasjagu kannatust.

Kirjutamise idee sai James oma raamatukoguhoidjast emalt, kes kurtis, et on väga vähe raamatuid, mida alles veerima õppiv laps suudaks läbi lugeda. Nii otsustas noormees oma loovtöö ülesandeks võtta lihtsate tekstide ja muhedate fotodega illustreeritud lasteraamatud.

Loovtöö juhendaja Inga Sild sõnas, et Jamesi jaoks oli kõige keerulisem kirjutada lihtsate sõnade ja lausetega. "See raamat ei ole mitte pühendatud tavalisele lapsele, vaid lapsele, kes õpib keelekümblusklassis," sõnas ta ja rõhutas, et osad neist lastest ei oska veel eesti keelt. "Need lapsed, kes seda raamatut lugema hakkavad, ei ole ühtegi raamatut läbi lugenud, aga kui ta siis esimest korda loeb raamatu läbi ja ütleb, et ma sain aru, siis see edu elamus ongi tasu selle töö eest."

Autor James Rock kinnitas, et kuigi üldiselt mõtleb ta eesti keeles, siis raamatut kirjutades tuli mõelda ennast keelekümblusklassi õpilaseks, et aru saada, mida tegelikult vaja on. "Kui vene keelde on vaja, siis tõlgin ise ära, et ka venekeelsed lapsed saaksid oma lugemishuvi edendada," tõdes ta ja nentis, et esimesed koopiad andsid nad omast taskust välja, aga lõpuks oli ka kirjastus nõus projekti rahastama. "Nüüd on esimesed raamatud juba poodides."

Raamatud "Tommi otsib tööd" ja "Tommi padi" andis välja kirjastus Koolibri.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: