Marianne Leibur võitis rahvusvahelise jazz-konkursi Riias

Marianne Leibur
Marianne Leibur Autor/allikas: Pressimaterjalid

Noor laulja Marianne Leibur võitis mainekal jazz-artistide konkursil Riga Jazz Stage 2019 esikoha ja eripreemia.

Leibur saavutas 3.-6. aprillil toimunud rahvusvahelisel konkursil Riga Jazz Stage esimese koha. Lisaks pälvis ta maineka Läti helilooja maestro Raimonds Paulsi poolt välja antava eripreemia. 

Riga Jazz Stage konkursil oli tänavu kaks kategooriat: vokalistid ja pianistid. Eelvoorus osales 56 muusikut 24 riigist, kellest poolfinaali valiti 26 võistlejat. Finaalvooru jõudis kuus lauljat ja seitse pianisti. 

Võistlejaid hindas rahvusvaheline žürii, kuhu kuulusid muusikud, heliloojad ning festivalide ja kontsertide produtsendid USA-st, Jaapanist, Türgist, Itaaliast, Portugalist, Inglismaalt ja Baltikumist. 

Vokalistide teine preemia läks Rootsi ja kolmas Poola. Pianistidest võitis hiinlane A Bu, teise koha sai Ungari ja kolmanda koha Läti muusik. Eestist osales pianistide kategoorias Joel Remmel.   

Joel Remmel ja Marianne Leibur Autor: Pressimaterjalid

Marianne on noor laulja, viiuldaja ja helilooja. Möödunud sügisel avaldas ta oma esimese muusikavideo laulule "Eile, täna, homme", mis on kirjutatud Ellen Niidu sõnadele. Mariannet saab kuulda 18. aprillil algaval festivalil Jazzkaar kolmel korral: tasuta kontsertide päeval 21. aprillil Põhjala pruulikojas koosseisuga Marianne - Johannes – Karl, 23. aprillil Jazzkaare linnaruumiprojekti raames Rahvusraamatukogus koos Rahel Taltsiga ning festivali viimasel päeval 28. aprillil Vabal Laval kontserdil "Jazzkaar 1990 rewrite" Raivo Tafenau Festivaliansambel & solistid.

Varem on samal võistlusel osalenud ning auhinnalisi kohti võitnud ka mitmed teised Eesti muusikud:  
2005 Sofia Rubina II koht
2006 Peedu Kass I koht
2006 Liina Saar III koht
2007 Rebecca Kontus III koht
2008 Rebecca Kontus III koht
2013 Laura Põldvere II koht
2017 Susanna Aleksandra Veldi III koht

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: