Arvustus. Kergejalgne Liina Saar

Raadio Tallinna kuu plaat
Liina Saar
"Õhtulaulud" (ise välja antud)

Kooslustega Ajavares, Verbaarium ja MiaMee endale rikkaliku lauljapagasi kogunud Liina Saar on jõudnud lõpuks soolodebüüdini. See on tabavalt ajastatud sööst – "Õhtulaulud" on eneses selguseni settinud artisti ja laululooja klaar minapilt.

Viisid pärinevad valdavalt Saare sulest ning tekstid eri luuletajatelt või tekstitegijatelt – kokku põimub kaheksalaululine tervik, mis kõneleb enda eest. Kergejalgne, siht selge, vaim valmis. Ei ühtegi veiderdust ega liialdust. Ollakse vaoshoitud, ehk liigagi, kuid kes saab ausa enda vastu? Kõlalt naturaalne, ent viimistletud, pakub album meditatiivset kulgu, minetamata seejuures sisemist erksust ja kohalolekut. Nii muusikalist kui sõnalist.

Keskpärase tekstiga Saar ei jända. Ta laenab klassikutest Haavast Alverini ning kaasaegsetest Kausist Pehkini. Kaasmuusikuteks Joel-Rasmus Remmel klaveril, Jaan Jaanson kitarril, Mihkel Mälgand kontrabassil ning Ahto Abner löökpillidel, ärkavad nõtked seaded ellu. Arvatavasti pikaks ajaks, sest "Õhtulauludes" on ajatut hõngu.

Kuula albumit:

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: