Pariisi meeri sõnul õnnestus Notre-Dame'ist päästa hindamatuid aardeid

Pariisi linnapea Anne Hidalgo tviidi pilt päästetud kunstiväärtustest.
Pariisi linnapea Anne Hidalgo tviidi pilt päästetud kunstiväärtustest. Autor/allikas: Twitter

Pariisi Jumalaema kirikust õnnestus päästa mitmeid hindamatuid religioosseid ja kunstiaardeid, kirjutas teisipäeval Twitteris Pariisi linnapea Anne Hidalgo.

Meer märkis, et tuletõrjujad, politseinikud ja linnaametnikud moodustasid inimketi, piki mida päästeti esemeid põlevast pühakojast. Välja õnnestus muu hulgas tuua katoliiklastele äärmiselt tähtis äärmiselt tähtis Kristuse okaskroon (La couronne d'épines), mis linnapea sõnul on nüüd kindlas kohas.

Ristisõdijad röövisid okaskrooni Konstantinoopolist neljanda ristisõja ajal 1204. aastal ning 1239. aastal ostis Prantsusmaa kuningas Louis IX selle hiigelsumma eest Ladina keisrilt Baudouin II-lt.

Lisaks on turvaiises paigas ka Prantsuse kuninga kasutatud keep 13. sajandist.

Linnapea oli oma säutsuga liitnud pildi, millelt võib näha Notre-Dame'ist päästetud esemeid kilesse pakituna. Esialgu on ebaselge, kui palju õnnestus katedraalist esemeid ja kunsti välja tuua.

Pariisi päästeteenistuse ülema Jean-Claude Gallet' sõnul pingutavad tuletõrjujad selle nimel, et turvata Notre-Dame'i tagumine osa, kus valdav osa väärtuslikke esemeid asub.

Katedraal süttis esmaspäeval. Ööl vastu teisipäeva õnnestus põleng kontrolli alla saada. Päästjate sõnul on kiriku peakonstruktsioon päästetud ja põlengu eest kaitstud ning kaks peamist torni pole enam ohus.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: