Tartus esietendub lavastaja Üllar Saaremäe "Pikk päevatee kaob öösse"

"Pikk päevatee kaob öösse" Autor/allikas: Teater Vanemuine

Vanemuise väikeses majas esietendub Eugene O'Neilli perekonnadraama "Pikk päevatee kaob öösse". Lavastaja on Üllar Saaremäe.

Näidendi "Pikk päevatee kaob öösse" sündmustiku kokkulangevused Eugene O'Neilli enda perekondliku taustaga on enam kui ilmsed. Õieti ongi seda peetud osalt kirjandusteoseks, osalt draamavormi valatud fragmendks autori autobiograafiast.

Eugene O'Neill, maailma draamaklassika üks vaieldamatuid tippe, on öelnud nii: "Armastan elu. Aga ma ei armasta elu mitte ta kenaduse pärast. Ilu on ainult väline kest. Ma olen tõsisem armastaja. Armastan elu alastiolekut. Minu jaoks peitub ilu isegi ta inetuses. Inetust pole minu jaoks õieti olemaski, sest vead on tihti üllamad kui voorused ja peaaegu alati läbinägelikumad."

Näidendit "Pikk päevatee kaob öösse", mis pälvis korraga nii Tony auhinna kui Pulitzeri preemia, on peetud 20. sajandi maailmadraama üheks olulisemaks teoseks, mis püsib jätkuvalt paljude teatrite repertuaaris.

Lavastuse muusikaline kujundaja on Üllar Saaremäe, kunstnik Marion Undusk ja valguskujundaja Priidu Adlas. Osades: Hannes Kaljujärv, Piret Laurimaa, Rasmus Kaljujärv või Reimo Sagor, Veiko Porkanen ja Kärt Tammjärv.

"Pikk päevatee kaob öösse" esietendub laupäeval, 20. aprillil kell 19.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: