"Eia jõulud Tondikakul" esilinastub rahvusvaheliselt Zlinis

"Eia jõulud Tondikakul" Autor/allikas: Kaader filmist

Tšehhis, 59. Zlini laste- ja noortefilmide festivalil linastub 24. mail esmakordselt väljaspool kodumaad Anu Auna mängufilm "Eia jõulud Tondikakul".

Tegemist on ühe maailma vanema noortefilmide festivaliga maailmas, mis tänavu toob publikuni üle 300 filmi rohkem kui viiekümnest riigist. Festivali võistlusprogrammi kuulub 12 mängufilmi, mis kandideerivad Kuldkingakese auhinnale.

"Meie jaoks on au olla valitud nii maineka laste- ja noortefilmide festivali programmi. Rõõm tõdeda, et meie film on huvi äratanud väljaspool Eestit ning peagi jõuab film välisriikide publikuni," kommenteeris režissöör Anu Aun.

Äsja toimus filmi "Eia jõulud Tondikakul" turulinastus ka Cannes'i filmifestivalil, kus esindasid filmi produtsent Maario Masing ning filmi rahvusvaheline levitaja Xiaojuan Zhou Kanada levifirmast Attraction Distribution.

"Loeme "Eia" tutvustamise Cannes'i filmiturul igati kordaläinuks, kuna tänase seisuga on film müüdud juba Poola, Taiwani, Hollandisse, Belgiasse ja Luxembourgi," sõnas Masing.

Maario Masing osales tänavu ka Cannes'i filmifestivalil produtsentide programmis "Producers Network", mille eesmärk on viia andekad produtsendid kokku potentsiaalsete kaastootmispartneritega ning aidata neil luua kontakte rahvusvahelises filmivõrgus. Masing tutvustas Cannes'is võimalikele partneritele ideed luua järg filmile "Eia jõulud Tondikakul".

"Eia jõulud Tondikakul" valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Peaosades astuvad üles 11aastane Paula Rits ja 13aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad kaasa Jaan Rekkor, Märt Pius, Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. "Eia jõulud Tondikakul" tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Creative Europe ja TV3.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: