ERR.ee video: arhitektuuri välkloeng tutvustab Veneetsia biennaali finaliste

13. juunil toimus Eesti Kunstiakadeemia auditooriumis 68. Välkloeng, kus seekord astusid üles XVII Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni kuraatorivõistluse finalistid. ERR kultuuriportaal kandis sündmuse üle ja avaldab nüüd videona.

Finalistid on:
Villem Tomiste, Anna Mari Liivrand - "Steriilne linn"
Karli Luik, Johan Tali - "Teine Veneetsia"
Kalle Vellevoog, Jiri Tintera, Garri Raagmaa, Martin Pedanik, Paulina Pähn - "Väärikas kahanemine"
Jason Hilgefort - "iFnS"
Aet Ader, Laur Kaunissaare, Mari Hunt, Karin Tõugu, Kadri Klementi - "Deluge"

Kuraatorivõistlusele esitatud kolmeteistkümnest tööst valiti finaalvooru osalema viis. Finaali pääsenute seast valib žürii Eesti esindaja 2020. aastal toimuvale maailma tähtsaimale arhitektuurinäitusele Veneetsias, mille seekordseks peakuraatoriks on arhitekt Hashim Sarkis.

XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissari, arhitekt Raul Järgi sõnul soovitakse Veneetsiasse saata põhjalikult läbi mõeldud ja uuritud ideid, mis käsitlevad Eesti nüüdisarhitektuuri olulisi tahke ning suudavad biennaali professionaalsele publikule paeluvalt ja sisukalt rääkida sellest, mis muudab arhitektuuri kaasaegses maailmas oluliseks. 

13. juuni välkloengul EKA auditooriumis astuvad kuraatorivõistluse finalistid publiku ja žürii ette ning esitavad oma kontseptsiooni Eesti ekspositsiooni teostamiseks. Sündmuse raames toimub publikuhääletus ning osalejate vahel loositakse välja auhind. Võitja avalikustatakse hiljemalt 21. juunil.

Žürii:
Raul Järg (žürii esimees, arhitekt, EAK juhataja, Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissar), Andres Kurg (arhitektuuriteadlane, EKA professor ja vanemteadur), Maria Arusoo (kunstiteadlane ja kuraator, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse juhataja), Laura Linsi (arhitekt, EAL liige, 2018. aasta Eesti väljapaneku kuraator), Roland Reemaa (arhitekt, EAL liige, 2018 Eesti väljapaneku kuraator), Veronika Valk (arhitekt, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik), Peeter Pere (arhitekt, EAL liige) ja Triin Ojari (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor).

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: