Mängufilmi "Sangarid" tegijad said riigikohtus võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mängufilm
Mängufilm "Sangarid" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Menufilmi "Sangarid" tegijad said riigikohtus lõpliku võidu, kui 17. juunil otsustas riigikohus jätta menetlusse võtmata Harry Gelsteini, Aleksander Perteli (Alex Lepajõe) ja Daniel Ladioni kassatsioonkaebused Taska Film OÜ vastu.

Mehed soovisid kohtu kaudu keelata mängufilmi "Sangarid" avaldamise, levitamise ja reklaamimise nõudega, et Taska Film OÜ maksaks neile kahjutasu.

Riigikohtu otsusega jõustusid varasemad kohtuotsused, millega jäeti eelnimetatud isikute nõuded Taska Film OÜ vastu täielikult rahuldamata. Kohtukulud jäid samuti hagejate kanda.

Gelstein, Pertel ja Ladion süüdistasid Taska Filmi selles, et mängufilmis "Sangarid" on kasutatud loata nende isikuandmeid, millega tekitati neile mittevaralist kahju. "Tegemist oli vaidlusega, kus hagejad püüdsid isikuandmete kaitse argumente kasutades sekkuda intensiivselt filmi autoriõiguste teostamisse ning teenida õigustamatut tulu," ütles Taska Film OÜ'd kohtus esindanud vandeadvokaat Kaido Uduste.

Kristian Taska sõnul ei saa olla mingit loomingut, kui elust ei või ammutada inspiratsiooni. "Loodan, et see otsus võtab ära tulevikus soovi kergekäeliselt loovsektorit rünnata," ütles Taska.

Nõukogude ajal paadiga üle piiri Soome põgenenud Harry Gelstein, Daniel Ladion ja Aleksander Pertel alias Alex Lepajõe esitasid eelmisel aastal kohtusse hagi Taska Film OÜ vastu. Mehed leidsid, et Taska Film kasutas linateose valmistamisel nende elulugu ja isikuandmeid, Taska Film väidab aga, et film ei räägi konkreetselt hagi esitanud meestest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: