Galerii. Kunstimuuseumi juubelinäitus äratas Laikmaa portreemaalid ellu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reedest on Viru Keskuse esimesel korrusel avatud näitus, kus eksponeeritakse kodumaiste kuulsustega taaslavastatud Ants Laikmaa portreemaale. Viru Keskuse eestvedamisel valminud sündmusega tähistatakse Eesti Kunstimuuseumi 100. aasta juubelit.

Nädalapäevad tagasi Viru Keskuse fassaadil Ants Laikmaa autoportee ja temanimelisel tänaval maastikumaalide väljapanekuga alanud Eesti Kunstimuuseumi 100. aasta juubeli tähistamine kulmineerus näituse avamisega keskuse esimesel korrusel.
 
Muusikud Elina Born ja Stefan Airapetjan, näitlejad Mari-Liis Lill ja Kristel Aaslaid ning koomik Mattias Naan ühinesid rahvusliku kunstimuuseumi juubeli tähistamisega ning astusid Ants Laikmaa tuntud portreemaalidel kujutatud inimeste rolli.

Eesti Kunstimuuseum 100. aasta juubeliks valminud portreefotode näitus on avatud Viru Keskuse esimesel korrusel kuni oktoobrikuu lõpuni. Ants Laikmaa tänavapoolsel küljel on maastikumaalide väljapanek püsivalt vaatamiseks.

Ants Laikmaa (1866–1942) oli 20. sajandi alguskümnendite silmapaistvamaid kunstnikke, kes kuulus rühmitusse Noor-Eesti. Ta oli virtuooslik pastellmaalija, impressionist, kelle loomingut mõjutasid ka juugendstiil ja rahvusromantism. Ta on kujutanud nii Eesti, Soome kui ka Itaalia ja Tuneesia loodust ning inimesi. Aastail 1903–1932 tegutses Tallinnas tema ateljeekool. 1907. aastal Laikmaa osalusel tekkinud Eesti Kunstiseltsi eesmärk oli kunstikooli asutamine, mis saigi teoks 1914. aastal Tallinna Kunsttööstuskooli näol. Selle järglased, sh Eesti Kunstiakadeemia on ajavahemikus 1917–2010 asunud Laikmaa ja Gonsiori tänava nurgal paiknenud majas.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: