X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Mait Agu stipendiumi saavad Marta Jamsja ja Maido Saar

Mait Agu
Mait Agu Autor/allikas: ERR

1. oktoobril, Mait Agu sünnipäeval antakse traditsiooniliselt üle Mait Agu nimeline tantsustipendium. Seekord antakse stipendium varsti avatavas Naked Islandi töökodade kompleksis Paljassaares (Laevastiku 3). Tänavuse Mait Agu nimelise tantsustipendiumi pälvivad kaks koreograafi Marta Jamsja ja Maido Saar.

Üleandmisele eelneb installatiivne performance "Kliendipäev". Üritust korraldavad Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi koreograafia- ja kunstitudengid Flo Kasearu ja Oksana Tralla eestvedamisel. 

Marta Jamsja on noor tantsulooja, kes lõpetas kevadel Tallinna ülikooli, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi koreograafia bakalaureuse õppekava cum laude ning on praegu praktikal Lenka Vagnerova kompaniis Prahas. Marta on tantsuelus tegev ja laia ampluaaga, tegutseb nii rahvakultuuris kui ka kaasaegses tantsukunstis. Ta on ka esindanud Tallinna ülikooli oma tantsufilmidega rahvusvahelistel tudengifestivalidel.

Maido Saar on endine Mait Agu õpilane. Ta on tegutsenud järjepidevalt ja pikalt lavalise rahvatantsu loojana ja armastatud tantsu pedagoogina. Ta on tunnustatud tantsuõpetaja ning tantsuseltsi Lee looja ja kunstiline juht. Ta oli XIX üldtantsupeo kunstiline juht ning 2007. aasta noorte tantsupeo "Lävel" idee autor ning pealavastaja.

Mait Agu nimeline stipendium loodi Tallinna ülikooli koreograafia osakonnas 1999. aastal eesmärgiga toetada andekaid tudengeid ja tantsuloojaid. Stipendium antakse üliõpilasele, vilistlasele või loomingulisele kollektiivile, kes on eelmise õppeaasta jooksul silma paistnud loomingulise või teoreetilise tööga, olnud edukas ja aktiivne õppetöös ning võtnud osa erinevatest tantsualastest projektidest.

Mait Agu nimelise stipendiumi väljaandmist toetab Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri Sihtkapital. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: