Galerii: selgusid lastejutuvõistluse võitjad

Neljapäeval selgusid Eesti Lastekirjanduse Keskuse, ajakirja Täheke ning kirjastuse Tänapäev lastejutuvõistluse "Minu esimene raamat" tulemused. Auhinnalistele kohtadele tulid Lille Roomets, Kristi Piiper ja Juhani Püttsepp.

Esimest korda viisteist aastat tagasi toimunud lastejutuvõistlus "Minu esimene raamat" toimus tänavu üheksandat korda. Konkursile laekus 29 käsikirja, mida luges Eesti Lastekirjanduse Keskuse, ajakirja Täheke ja kirjastuse Tänapäev töötajatest koosnev žürii. Otsustati välja anda kolm auhinnalist kohta ning ära märkida kaks käsikirja avaldamissooviga. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot.

Žürii pidas tänavuste käsikirjade keskmist taset mõnedest eelmistest tugevamaks, kuid kuna ei leitud ühte teistest selgelt rohkem eristuvad või žüriile teistest selgelt rohkem esile tõusvat käsikirja, anti välja kaks teist kohta. See koht läks jagamisele Lille Roometsa käsikirja "Minu elulugu. Jens Kuusk, 8-aastane" ning Kristi Piiperi käsikirja "Metsajärve pärandus" vahel.

Lille Roometsa käsikirja peategelane on 8-aastane poiss oma igapäevaste seikluste ja teravmeelsete tähelepanekutega, eriti tõsteti esile selle huumorit. Kristi Piiperi käsikiri "Metsajärve saladus" on mõistatusliku juhtumi tüüpi käsikiri, mis puudutab ka eesti lastekirjanduses seni harva käsitletud teemat – vaimuhaigust.

Kolmanda koha pälvis Juhani Püttsepp käsikirjaga "On Kuu kui kuldne laev", mille teema on sõja ajal üle mere Rootsi põgenemine lasteraamatu võtmes.

Lisaks neile märgiti avaldamissooviga ära kaks käsikirja, Riho Undi "Siniste vagunitega rong" ning Jana Maasiku "Õnnekaare õed ja vimkavennad". Riho Undi käsikirja teema on elu 1960. aastate väikelinnas ning mitmesugused seal tuntud isiksused. Jana Maasiku "Õnnekaare õed ja vimkavennad" on bullerby'lik lugu laste seiklustest väikeste äpardumiste ja õnnestumistega.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: