Haide Männamäe uuest miisukalist: see on täiesti aegumatu lugu

2. novembril jõuab Haide Männamäe käe all teatris Piip ja Tuut lavale miisukal "Kassid", kus teevad kaasa noored näitlejad Grete Konksi, Maarja Tammemägi, Stefan Hein, Kristjan Poom. Kulstuurisaates "Op" tutvustati tükki veidi lähemalt.

"See kasside lavastus on üks niisugune, mida ma juba tükk aega olen mõelnud, et ma tahaksin teha. Ega siis tühjast tahtmisest ei ole abi, sa pead hakkama tegema lihtsalt," selgitas Haide Männamäe.

Etenduse muusika eest hoolitseb Tõnu Raadik, kelle sõnul on Haide uskumatu ärarääkija. "Ma eile hakkasin talle helistama, et ära öelda ja see lõppes sellega, et nüüd me siis teemegi seda," naeris Raadik.

Näidendi rootslasest autorid Agneta Elers-Jarleman, Lennart Hellsing ja Gunnar Edander tulevad Männamäe sõnul ka esietendusele ise asja vaatama.

Lugu räägib neljast tänavakassist, kelle igapäevaseks eluks on nälg. "Selle loo puhul mulle tundub, et ta on täiesti aegumatu," kirjeldas Männamäe. "Ükskõik, millal sa ta jälle ette võtad. Seal on niisugused inimlikud väärtused, üksteisele toeks olemine."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: