Ingomar Vihmar lavastusest "Kummitused": Ibseni nimi teeb inimesed ettevaatlikuks

Foto: Heigo Teder

Henrik Ibseni 1881. aastal kirjutatud "Kummitused" on oma ajastu näidend, kuid oma põhjuse ja tagajärje traagiliste seostega vaadatav tänapäevalgi. Ingomar Vihmar toob kummitused alates 9. novembrist Endla küüni lavale.

Ingomar Vihmar on lavale toonud ka tänapäevaseid näidendeid, aga aeg-ajalt tõmbab klassika juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ta kinnitas, et on Ibsenit ka varem lavastanud. "Jama on sellega, et millegipärast teeb nimi Ibsen inimesi ettevaatlikuks," ütles ta ja lisas, et seal on mingisugused mustrid või ettekujutused, arvatakse, et see on hästi raske ja keegi midagi aru ei saa."

Nils Mattias Steinberg mängib lavastuses Helene Alvingu poega Osvaldit. See on Endlas juba neljas lavastus. kus ta kaasa teeb. Näitleja kinnitas, et klassika on talle meele järele. "Ausalt öeldes ma ei oskagi öelda, kas on midagi, mida ma ei taha mängida, sellist üldistust ma teha ei julgeks," ütles ta ja lisas, et klassika on igal juhul väga huvitav. "Ta on klaasika ikkagi põhjusega, ta peab vastu sellele ajahambale."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: