Docpointi programmijuht: naiste lugudele vastukaaluks on tõusnud uus trend

Dokumentaalfilmide festival Docpoint annab ülevaate viimase aasta maailma dokumentalistika paremikust. Selleaastane programm paistab silma väga paljude äärmiselt isiklike ja intiimsete lugudega.

"Ühest küljest on meil sel aastal vähemalt pooltel filmidel naisrežissöörid ja väga tugevalt on esindatud naiste lood. Teisest küljest on vastukaaluks on tõusmas ka teatud trend," ütles festivali programmijuht Filipp Kruusvall "Aktuaalsele kaamerale", et sel aastal on kavas ka meeste õiguste eest võitlev film "Mehed ja poisid".

Docpointi kavast võib leida pea 40 väga eriilmelist filmi. Festivali üks oodatumaid filme on dokfilmi Oscari nominatsiooni saanud ja hulgaliselt auhindu võitnud film "Pühendus Samale". See on film, mis kõneleb ühe ema väga isikliku loo. Keset sõjategevust lapse saanud naine filmib videopäeviku sellest, mis Aleppos tema ümber igapäevaselt toimub.

"Lootuses, et kunagi ta saab seda näidata oma tütrele ja selgitada, miks nad tegid sellise valiku ja võitlesid vaba Süüria eest ja lõpuks inimliku ellujäämise eest," rääkis Kruusvall filmist. "See on üks kõige puudutavamaid ja emotsionaalsemaid filme kahtlemata meie kavas," lisas ta.

Juba teist aastat näeb Docpointi filme ka Tartus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: