Filmifestival Docpoint Tallinn kogus üle 5200 külastuse

Möödunud nädalal toimunud dokumentaalfilmide festivali DocPoint Tallinn linastus 45 dokumentaalfilmi, mille 55 seanssi tõid Tallinnas ja Tartus kokku üle 5200 kinokülastuse.

Üheks publikumenukiks oli Margit Lillaku ökokogukonna-draama "Südamering", mis linastub alates 7. veebruarist ka kinodes üle Eesti. Rahvusvahelisest dokumentalistikast olid vaadatuimad parima dokumentaalfilmi BAFTA võitnud ning Oscarile kandideeriv Waad Al-Kateab "Pühendus Samale", Alina Rudnitskaja "Võrgutamiskool" ning Hilla Medalia ja Shosh Shlam'i "Üleliigsed naised". Edukas oli ka režissöör Kristina Normani filmi- ja teatrikunsti ühendavat dokumentaal-lavastust "Lighter Than Woman", mis toimus koostöös Kanuti Gildi SAALiga. 

Festivali kunstilise juhi Kaarel Kuurmaa sõnul näitasid programmi populaarseimad teosed, et naiste hääl empaatiliste lugude jutustajatena ja filmide peategelaste suu läbi kõlab aina valjemalt ning selgemalt olenemata sellest, kas teemaks on sõda, uus vaimsus või ühiskondlikud soorollid. "Dokumentalistikal tervikuna oli väga hea aasta ning selle kunstiliselt hõrke vilju saime maitsta ka meie festivalil," lisas Kuurmaa.

Helsingis kogus 19. korda toimunud DocPoint üle 32 000 külastuse, mis oli samuti kõigi aegade rekord. Järgmine DocPoint festival toimub 2021. aasta veebruari alguses.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: