Telemängufilm "Kolme katku vahel"

Kirjanik Jaan Krossi 100. sünniaastapäeva puhul pakub ERR kultuuriportaal võimalust vaadata 1970. aasta telemängufilmi "Kolme katku vahel", mille stsenaariumist valmis hiljem Jaan Krossil ka samanimeline romaan.

"Kolme katku vahel" on lugu 16. sajandil Tallinnas elanud eestlasest pastori Balthasar Russowi elukäigust ja elutööst – kroonika kirjutamisest. Russow on eestlaste seast pärit andekas mees, kes võitleb end saksakeelsesse ülemklassi, kuid kellele jääb hingelähedaseks ka mitte-saksa maarahvas.

See on lugu eesti kroonikakirjanikust kui võõrast omal maal, lugu kirjutamisest kui salaasjast ja kompromissidest, mida tuleb teha, et võõra võimu all oma põhimõtetest ja moraalist mitte loobuda.

Filmile kirjutas stsenaariumi Jaan Kross, hiljem valmis Krossil stsenaariumi idee arendusena romaan "Kolme katku vahel". Filmi tegevustik kuulub neljaköitelise romaani kolmandasse ossa.

Stsenarist Jaan Kross, režissöör-lavastaja Virve Aruoja, režissöör Jaan Tooming, operaator-lavastaja Anton Mutt, kunstnikud Silvia Mere, Natalie Mei ja Jüri Arrak, helilooja Eino Tamberg, toimetajad Enn Vetemaa ja Lennart Meri.

Peaosas on Georg Ots, teistes osades Raine Loo, Ants Lauter, Ants Eskola, Voldemar Panso, Jaan Tooming, Heino Mandri, Endel Pärn jt

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: