Ülo Pikkovi lühifilm valiti Tampere võistluskavva

Kilpkonn ja jänes
Kilpkonn ja jänes Autor/allikas: Eesti filmi andmebaas

Ülo Pikkovi lühifilm "Kilpkonn ja jänes" valiti Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi. Animeeritud dokumentaalfilm räägib isikliku loo emast ja pojast ning võidujooksust raske haigusega, millele tuleb alla anda.

""Kilpkonn ja jänes" on puudutav ja mõtlemapanev film, mis eksperimentaalse ja loova vormi kaudu jutustab isiklikku lugu, millel on samas tugev üldistusjõud. See on suurepärane näide nii anima- kui dokumentaalfilmi žanri teineteist täiendavast ja võimendavast mõjust kui ka autori julgusest lubada vaatajal osa saada väga personaalsest läbielamisest," kirjeldab filmi Eesti Filmi Instituudi dokumentaalfilmide ekspert Filipp Kruusvall.   

Tampere filmifestival on üks viiest lühifilmifestivalist maailmas, mis on tunnustatud Rahvusvahelise Filmiprodutsentide Liitude Föderatsiooni (FIAPF) poolt. Sel aastal 50. korda toimuva festivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi esitati üle 4000 filmi. Lõppvalikusse pääses 60 filmi 45 riigist. Tampere filmifestivali rahvusvahelisse võistlusprogrammi valitud filmid kandideerivad EFA, Oscari ja BAFTA auhindade nominatsioonidele.

"Kilpkonn ja jänes" esilinastus DocPoint Tallinn 2020 avafilmina ning režissöör Ülo Pikkov pälvis festivalilt ka noore dokumentalisti preemia. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital ja Soome telekanal YLE. Filmi tootja on Silmviburlane OÜ. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: