Ülevaade: muusikud, keda eneseisolatsiooni ajal veebist jälgida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1585059480000 | amCalendar}}
Miley Cyrus teeb Instagramis otseülekandeid esmaspäevast reedeni ja arutab seal erinevate külalistega, kuidas praegusel ajal tuju üleval hoida.
Miley Cyrus teeb Instagramis otseülekandeid esmaspäevast reedeni ja arutab seal erinevate külalistega, kuidas praegusel ajal tuju üleval hoida. Autor/allikas: Instagram/kuvatõmmis

Kuivõrd kontserdikohad ja suurüritused on kuni koroonapandeemia leevenemiseni üle maailma suletud või tühistatud, on muusikud kolinud lavalaudadelt erinevatele veebiplatvormidele ning suhtlevad oma kuulajatega ja annavad kontserte vähemalt mõneks ajaks virtuaalselt.

Third Eye Blind

Millal: teisipäev, 31. märts Eesti aja järgi kell 22.00

Kus: Instagram

Third Eye Blind annab veebikontserdi Sennheiseri otseülekannete sarja #DontStopTheMusic raames.

Peter Bjorn and John

Millal: reede, 27. märts Eesti aja järgi kell 15.00 kuni pühapäev, 29. märts Eesti aja järgi kell 04.00

Kus: Twitch

Peter Bjorn and John korraldavad platvormi Twitch vahendusel 36-tunnise maratonülekande oma INGRID-i nimelisest stuudiost Stockholmis. Ülekanne algab Eesti aja järgi kell 15, bänd astub ise üles 23.00. Lisaks neile astuvad üles Shout Out Louds, Freja The Dragon, Tussilago, Esther, Johnossi ja OLSSON. DJ-dest esinevad oma kavaga teiste hulgas Axel Boman ja Kornél Kovács.

Jadakiss

Millal: selgumisel (Eesti aja järgi ilmselt iga kolmapäev kell 00.00)

Kus: Instagram

Plaadifirma Def Jam käivitas uue Instagrami otseülekannete sarja "Def Talks", mida veab Jadakiss. Esimese osa erikülaline oli Dave East, kes rääkis elust karantiinis, filmidest, fitness-elustiilist, toidust ja elust.

Metallica

Millal: Eesti aja järgi iga teisipäev kell 02.00

Kus: Facebook ja YouTube

Metallica teatas, et kannab Eesti aja järgi igal teisipäeval algusega kell 02.00 Facebooki ja YouTube'i vahendusel üle mõnda oma parimatest live-ülesastumistest.

Phish

Millal: Eesti aja järgi iga teisipäev kell 02.30

Kus: Facebook

Phish kuulutas välja oma veebiülekannete sarja "Dinner and a Movie", mille raames esitlevad nad igal teisipäeval oma Facebooki lehel mõnda videomaterjali oma arhiivist.

Jens Lekman

Millal: 23.–29. märts

Kus: Skype

Jens Lekman annab 23.–29. märtsini Skype'i vahendusel personaalkontserte ja helistab iga päev tunni aja jooksul Google'i vormi kaudu registreerunud inimestest ühele ja esitab talle mõne enda valitud loo, misjärel liigub ta järgmise inimese juurde.

Charli XCX

Millal: iga päev Eesti aja järgi kell 18.00

Kus: Instagram

Iga päev liitub Charli XCX-iga erikülaline, et vestelda, jagada teadmisi või lihtsalt lõbustada fänne üle maailma, kes praegu on kodudes eneseisolatsioonis. Oma esimestes ülekannetes rääkis ta nt Christine and the Queens'iga vaimse tervise teemadel ja tegi Diploga trenni.

plaadifirma Third Man Records

Millal: iga päev Eesti aja järgi kell 19.00

Kus: YouTube

Jack White'i plaadifirma Third Man Records kuulutas välja kontsertide sarja Third Man Public Access, mille käigus kannavad nad iga päev oma Nashville'is asuva plaadifirma kontsertklubist Blue Room üle leibli alla kuuluvate artistide kontserte.

Miley Cyrus

Millal: esmaspäevast reedeni Eesti aja järgi kell 20.30

Kus: Instagram

Igal argipäeval arutavad Cyrus ja üks erikülaline selle üle, kuidas pimedatel aegadel tuju üleval hoida. Esimestes ülekannetes olid Cyruse külalised nt Demi Lovato ja Amy Schumer.

Ben Gibbard

Millal: iga päev Eesti aja järgi kell 01.00

Kus: YouTube ja Facebook

Ansambli Death Cab For Cutie solist Ben Gibbard annab iga päev kontserdi oma kodustuudiost. Esimestel veebikontsertidel on ta esitanud nii ansambli enda muusikat, aga ka materjali The Postal Service'ilt, kaverdanud Radioheadi ning New Orderit. Edaspidi võib otseülekannetes oodata näha ka erikülalisi.

Rufus Wainwright

Millal: iga päev

Kus: Instagram

Kontsertide sarjas, millele Wainwright on pannud pealkirjaks "Musical Everydays", esitab ta iga päev klaveril oma kataloogist ühe loo. Seni on ta veebiülekannetes esitanud lugusid, nagu "Grey Gardens", "The Art Teacher" ja "Vibrate".

Christine and the Queens

Millal: iga päev Eesti aja järgi kell 20.00

Kus: Instagram

Artistinime Christine and the Queens all esinev Chris teeb iga päev Eesti aja järgi kell 20.00 Instagrami vahendusel otseülekande, et aidata leevendada eneseisolatsioonist tingitud tülpimust. Ta on lubanud ülekannetesse kaasata ka erinevaid üllatuskülalisi.

Diplo

Millal: viis päeva nädalas – pühapäeval Eesti aja järgi kell 22.00; Eesti aja järgi kolmapäeval kell 04.00; Eesti aja järgi reedel kell 04.00; Eesti aja järgi laupäeval kell 04.00; ja Eesti aja järgi esmaspäeval kell 05.00.

Kus: YouTubeTwitch ja Instagram

Seni, kuni Ameerika Ühendriikides on kehtestatud eneseisolatsiooni ja karantiini nõudev kord, kannab Diplo viis korda nädalas oma kodust üle DJ-sette, mis on iga päev eri teemalised.

Neil Young

Millal: selgumisel

Kus: Neil Young Archives

Neil Young hakkab talle sobivatel aegadel regulaarselt oma kodust Colorado osariigi linnas Telluride üle kandma kontsertide sarja "Fireside Sessions", mille võtab üles tema naine Daryl Hannah. Esimeses ülekandes andis Young kuueloolise kontserdi, kus esitas teiste hulgas lugusid, nagu "Vampire Blues", "Razor Love" ja "Tell Me Why".

Peale eelmainitute on võimalik aga järele vaadata veebiülesastumisi artistidelt, nagu Miguel, Shawn Mendes ja Camila Cabello, Hozier, aga ka näiteks Andrew Lloyd Webber. Billboard alustas samuti oma kontsertide sarjaga Live at Home, mille raames on juba oma kodust veebi vahendusel ülesastumise teinud näiteks Jojo.

See nimekiri ei ole aga täielik ega täiuslik ja artiste, kes fännidele veebi vahendusel koroonaleevendust pakuvad, tuleb mõistagi kogu aeg juurde. ERR kultuuriportaal uuendab seda artiklit igapäevaselt kuni otseülekandeid jagub.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Consequence of Sound, Vulture, Billboard, Pitchfork

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: