Video. Fotografiska tegi Bryan Adamsi näitusest live-tuuri

{{1588145160000 | amCalendar}}
Bryan Adams Fotografiskas
Bryan Adams Fotografiskas Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Fotografiskas toimus pühapäeval teine live-tuur, kus sel korral viidi publik virtuaalsel kujul Bryan Adamsi näitusele "Päevavalgel". Näituse kuraator Anke Degenhard ja giid Elo Aun koos külalistega tegid sissevaate Bryan Adamsi fotokunsti maailma.

Tegemist on esimese Bryan Adamsi loomingust kõneleva väljapanekuga, mida Eestis näidatud. See koosneb kolmest fotoseeriast, mis peegeldavad erinevaid tahke tema tööst portreefotograafina. Näitusele nime andnud seeria "Päevavalgel" ("Exposed") fotod toovad rambivalgusesse mitmed tuntud meelelahutus-, moe- ja kunstimaailma tegelased.

Seeria "Kodutud" ("Homeless") on esmaesitlus kogu maailmas, fotod avaldati 2019. aasta mais raamatuna. Nüüd on osa raamatu sisust vormunud portreenäituseks, mis tutvustab kodutuid, kes müüvad Londoni tänavatel ajakirja The Big Issue.

Näituse osa "Haavatud: sõja pärand" (Wounded: The Legacy of War) koosneb fotodest 2000. aastatel Afganistani ja Iraagi välismissioonidelt naasnud vigastatud Briti sõduritest, mis toob fookusesse konflikti, sõjategevuse kibedad tagajärjed ja inimvaimu südikuse.

Fotografiska Tallinna kaasasutaja ja näituste juhi Maarja Loorentsi sõnul võeti nende esimene live-tuur Tom of Finlandi näituselt väga soojalt vastu. Eelnev julgustav kogemus andiski tõuke uue tuuri tegemiseks.

"Kuna Bryan Adamsi näitus sai enne eriolukorra välja kuulutamist olla lahti kõigest napi nädala ja teades, kui palju sõpru ja austajaid tal Eestis on, otsustasime vaatajateni tuua just tema väljapaneku."

Tehniliselt oli tuur ehitatud üles nii, et pakkuda publikule võimalikult autentset elamust ja tekitada tunne, et ollakse osa näituse n-ö füüsilisest keskkonnast. Näha sai piltide lähikaadreid ning kuulda juurde fakte ja taustalugusid, mis puudutavad Bryan Adamsi loomingut ja tema portreteeritavaid.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: