Fotografiska Tallinn kogus aastaga üle 400 000 külastuse

Fotografiska Tallinn tähistab esimest sünnipäeva
Fotografiska Tallinn tähistab esimest sünnipäeva Autor/allikas: Hannes Virkus

Stockholmi juurtega Fotografiska avati Telliskivi loomelinnakus 2019. aasta juunis. Esimese aastaga toodi Eesti publiku ette 14 näitust ja kunstikeskust külastas enam kui 400 000 külastajat.

"Fotografiska Tallinna avamine oli kui maraton, mis vajas sihiseadmist, järjepidevust ja vastupidavust nii vaimsel kui füüsilisel tasandil," kinnitas Fotografiska Tallinna kaasasutaja ja näituste juht Maarja Loorents, lisades, et adrenaliin oli kogu aeg kõrge, mis andis tohutu töövõime. "Seda teekonda, mis hõlmas endas nii palju kihte ja tasandeid, on tegelikult raske sõnadesse panna."

"Fotografiska eesmärgiks oli kohe algusest peale viia külastajad näituste, toiduelamuste ja muusika kaudu rännakule laia maailma kodust tegelikult lahkumata," tõdes Fotografiska Tallinna tegevjuht Margit Aasmäe. "Küllap just see oligi Fotografiska kõige suuremaks väljakutseks esimesel tegutsemisaastal, kuna oleme rohkemat kui ainult näitused."

Aasta jooksul avatud 14 näituse autoritest tulid väljapanekut isiklikult avama 10 kunstnikku, neist 3 külastasid Eestit veel ka teist korda. Publiku ette jõudsid näitused Eestist, Soomest, Suurbritanniast, Norrast, Ameerikast, Hiinast, Kanadest ja Brasiiliast. Kokku paigutati aasta jooksul seintele 1117 teost.

Esimese sünnipäeva puhul on Fotografiska avanud Tallinna kesklinnas ja selle lähiümbruses välinäituse, mis on austusavaldus kõigile fotokunstnikele, kelle loomingut sai ava-aastal näha Fotografiska Tallinnas.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: