Mikkeli muuseumi veebituuril paotub uks kunstikoguja Mart Lepa erakokku

Mart Lepp Piibe Kolka filmis
Mart Lepp Piibe Kolka filmis "Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu". Autor/allikas: kaader filmist

5. mail kell 20 saavad kunstihuvilised võimaluse tutvuda kollektsionäär Mart Lepa kunstikoguga Mikkeli muuseumi veebituuri vahendusel. Näitusel "Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu" teeb ringkäigu kuraator Eda Tuulberg. Tuur on nähtav Mikkeli muuseumi Facebooki lehel ning jääb hiljem muuseumi sotsiaalmeediasse ka järelvaatamiseks.

Ringkäigul saab heita pilgu muuseumi kahel korrusel kulgevale väljapanekule ning kuulata kuraatori tutvustust näituse koostamise ja selle ülesehituse printsiipide tagamaadest. 

Mart Leppa iseloomustatakse pühendunud ja põhjaliku kogujana, kelle kollektsioonis sisaldub Eesti visuaalkultuuri kontekstis palju tähtsat ja erinäolist. Lisaks järjekindlale tööle koguga ning hulgale koostatud näitustele ja publikatsioonidele laenab Lepp teoseid sageli välja. Mitmete autorite ja kunstiajalooteemade puhul pole tema kogus leiduvate teosteta võimalik saada Eesti kunstist piisavat ülevaadet. See näitab, kui oluline on kollektsioon Eesti kultuuriloos.

Näitus "Isiklik sajand. Mart Lepa kunstikogu" avati eriolukorra kehtestamise järel. Pärast muuseumide taasavamist ootab Mikkeli muuseum kõiki huvilisi näitust külastama.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: